Fshati në Gjermani ku qiraja kushton vetëm 0, 88 cent

E ku gjen më lirë?

Fuggerei është një fshat në Gjermani i ngritur nga viti 1520.

Karakteristikë e tij është çmimi shumë i lirë i qirasë.

Banimi kushton vetëm 0.88 cent për një vit.
Banesat në këtë fshat kanë hapësirë nga 45 deri në 65 metra katrorë (500-700 metra katrorë), por për shkak se secila njësi ka hyrjen e saj në rrugë më shumë ka preferenca që të jetohet nëpër shtëpi.

Çdo familje e ka apratamentin e vet, në të përfshihet një kuzhinë, një sallon, dhomë gjumi, dhe një dhomë për mysafirë.

Para ndërtesave është nga një kopsht i vogël, kurse katet e para të apartamenteve janë të pabanuara, ato shërbejnë si muze për publikun./21Media


Shqiptari, baba i dy fëmijeve martohet me 70 vjeçaren në Zvicrër, por e pa besushme qfar i ndodhi

Për të jetuar në Zvicër, një shqiptar nga kosova vendos të martohet me një të shtatëdhjetëvjeçare. Martesa ju refuzua një çifti te cilen dallonin shume për nga vitet.

Është një dashuri që gjykata e laussanes (VD) nuk beson: tashmë të lidhur në vendin e tyre nga një martesë zakonore, shqiptari nga Kosova baba i dy fëmijëve, donte të martohej me një zvicerane 70-vjecare, me origjinë marusiane në Lausanne të Zvicrës.

I “fejuari” tregoi një kokëfortësi të madhe. Në vitin 2010, ata kërkuan hapjen e një dosjeje martesore me gjendjen civile të Lozanës, kane shkruar mediat zvicerane, shkruan agjencia e lajmeve “Presheva jonë”

LEXO EDHE:
FSK-ja rekruton kadetë shqiptarë që jetojnë edhe jashtë Kosovës
Pasi që apelet nuk ndryshuan asgjë, çifti vendosi të martohej me Kosovën vitin vijues (2011) Më pas ai u kërkoi autoriteteve të Vaudit të rishikonin pozicionin e tyre, të cilin ata nuk e bënë, duke besuar se refuzimi i martesës ishte ende e njëjtë. Pastaj, në vitin 2016, pensionistja maurisiane mori shtetësinë zvicerane. Ajo më pas pohoi se bashkëshorti i saj mund t’i bashkohej asaj në brigjet e liqenit të Gjenevës, në emër të bashkimit familjar.

Ende skeptike, autoritetet zvicerane i kanë dërguar shpjegim nga ambasada e tyre në Kosovë. Hetuesit zbuluan se te “martuar” në të vërtetë ka jetuar me nënën e dy fëmijëve të saj bashke me “gruan” shtatëdhjetëvjeçare.

Megjithatë, çifti paraqiti një ankesë të re në Gjykatën kantonale.

Nëna Shqiptare: Çikes teme i kam than mos u marto me katundar qe s’ka bukë për veti, gjëje najë pareli qe ta mush …

Një Nënë Shqiptare ka befasuar duke shkruar një status ne faqen e saj te profilit ku tregon se i ka thënë vajzës 18 vjeqare qe te mos martohet me katundar, por te gjej dikë qe ka shumë pare dhe bën jetë të mirë.

“Çika jem mos u marto me grithkan, sepse nuk ia vlen ti je shumë bukuroshe mu martua me çfarë do katundari, po ta them nga zemra”a

“Gjeje dikën qe ka pare shumë, qe munet me ta mush gushen pare sepse qeshtu e lyp jeta, shtyp hapësirën me poshtë për te shikuar fotografin e Nenës

Jetoj më Gjermani dhe jam 23 vjeqare, dua te fejohem me një shqiptarë që ta ruaj traditën e babes.

Unë dëshiroj qe ta ruaj traditen e babait tim dhe te fejohem me nje shqiptar.

Deshira ime eshte qe babai im te e beje zgjedhjen time per tu martuar , sepse prinderit jane gjeja me vlefshme ne bote

.Jam që 15 vite këtu dhe një ditë mendova që të fejohem sepse edhe mua më erdhi dita që të jetoj jetën me një djalë.

Dua ta gjej një djalë nga Kosove.

Gold AG “dëshpërohet” keq , nuk i shkon “askush” në koncert në Zvicër

Gold AG është reperi më i dashur shqiptar.

Ai shumë herë ka vërtetuar se është më i preferuari nga publiku, por me një video të hedhur në Instagram, reperi ka habitur me numrin e pjesëmarrëseve në koncert, shkruan veqshqip info

Në video shihet një numër tepër i madh njerëzish të cilët kishin shkuar për të parë nga afër dhe për të dëgjuar hitet e Gold AG.

Po ashtu, nga pamjet kuptohej edhe energjia e fansave të tij që motivonin edhe më shumë reperin që ta ndizte atmosferën./Veqshqip info/

Po ashtu, nga pamjet kuptohej edhe energjia e fansave të tij që motivonin edhe më shumë reperin që ta ndizte atmosferën.

2 mijë euro pagë pa punuar asgjë në Suedi

A mendoni se një punë ideale nuk ekziston? Ju jeni gabim! Nëse ju pëlqen ideja për të fituar një rrogë, dhe mos bëni asgjë, shikoni këtë reklamë pune në Suedi.

Projekti eksperimental, i financuar nga qeveria, synon të punësojë një kandidat me fat në Geteborg. Çdo gjë që punonjësi duhet të bëjë është që të paraqitet në stacionin hekurudhor në një kohë të caktuar dhe të ndezë dritën.

Pas kësaj ai mund të shkojë ku dëshiron, por në fund të orarit, ai duhet të ri-shfaqet në stacionin dhe të fikë dritën!

Image

Pozita është e garantuar me një pagë prej 2000 euro, një ngritje vjetore, pushime vjetore dhe pagesa për fondin pensional. Derisa punëmarrësi të gjejë një punë tjetër, pozita e tij është e garantuar për pjesën tjetër të jetës së tij.

Shes GOLF 5 urgjent! Javen tjeter iki ne Gjermani! Çmimi 1500 Euro!

Pershendetje, une jam nje qytetar nga Prishtina dhe javen tjeter po iki ne Gjermani, e shesh Golf 5 1500 Euro kesh, kush don le te me kontaktoje.

GOLF 5 2.0 TDI  KLIMATRONIK GJENDJE TE MIRTEKNIKE SHUM I RUJTUN

Ju lutem kush ka interesim te me thirre sa me shpejte, sepse vetem edhe 1 jave kohe kam dhe me duhen parate urgjent. Falemnderit per mirekuptimin.


Ju lutem kush ka interesim te me thirre sa me shpejte, sepse vetem edhe 1 jave kohe kam dhe me duhen parate urgjent. Falemnderit per mirekuptimin.

Shqiptari kërcënoi gruan me thikë në fyt,shikoje (VIDEO)

Ardian Rragami, shqiptari 47-vjeçar është dëbuar nga Britania e Madhe pas apelit që gruaja e tij u bëri autoriteve vendase, shkruan “Daily Mail”

Rasti i emigrantit shqiptar Ardian Rragami, 47-vjeç, shokoi Britaninë, pasi u filmua duke i vënë thikën në fyt gruas.

Ardian Rragami ka pasur precedentë të mëparshëm penalë, por deri më tani kishte përdorur familjen si justifkim për të mos u dëbuar nga Anglia

Rragami pranoi se kishte prerë me thikë në fyt bashkëshorten e tij dhe kishte sulmuar fëmijët e tij, e megjithatë ishte lënë i lirë nga autoritetet britanike pasi dënimi i tij prej 8 muajsh ishte pezulluar. “Home Office njoftoi se Ardian Rragami u deportua të enjten, 6 marsit” shkruan Daily Mail.

Ardian Rragami sipas autoriteteve britanike rezulton një person i njohur për drejtësinë dhe me precedent. Në vitin 1998 pas një vraasjee në Shkodër në një lokal, ai u arratis në Angli duke u prezantuar si një refugjat kosovar me emrin ‘Ardian Gashi’.

Në vitin 2000 u dënua në mungesë, ndërsa në 2009 u ekstradua nga Anglia për të vuajtur një dënim 15-vjeçar për vraesjeen, por pasi kaloi vetëm 4 vite në burg u rikthye për t’u bashkuar me familjen. Në 2016 ai u ribashkua sërish me familjen, por u arrestua sërish pas dhunës dhe kërcënimit ndaj gruas.

Nuk Me Intereson Pasuria Sepse Kam Boll, Ama Kërkojë Qe Te Jetë I Sinqert Për Lidhje Serioze

ku ajo kërkon qe te gjej një burrë i cili është i“fortë”ka karakteri dhe qe te jete i bukur per lidhje serioze.“nuk qene e martuar me pare,babi me ka kshilluar gjithmon qe te martohetm me shqiptar jo me te huaj dhe un kam vendosur qe te martohem me shqiptar jo me te huaj, sepse djemet i kemi ma te bukurit ne bot se paku un mendoj keshtu telefoni im gjendet ne infot . per te pare videon e plote shtip ne re.kkllam