Burdushi o ju qe u munut me rrezu baben gabim jeni, runi nanat mos i bjeni te une…..

ysri Peqani, i njohur si mjeku popullor Burdushi është liruar nga parabu,rgimi.

Pas disa muajsh në parabur,gim i ngarkuar me 4 aktakuza është liruar nga me kushtin që të paraqitet një herë në javë në polici.

Ai pas lirimit të tij me anë të një video iu është drejtuar njerëzve ku i ka falënderuar për mbështetjen.

Gjithashtu ai është shprehur i gëzuar për lirimin e tij duke thënë se beson deri në fund në pafajësinë e tij. /Lajmi.net/

Aj thot se është nje grup individesh qe po kan qef mem pa rrezut per toke por e kan te veshtir sepse un jam nje hap para tyre e shum tjerve qe po mendojn mem rrezu mu at knaqsi sun ta ken asnjeher le ta din siq thot burdshi

Rrëfehet ekspertja shqiptare: Ja sa duhet të jet madhesia që ta çojë femrën në ‘Qiellin e Shtatë’

Një vajzë vetëm 23 vjeçe e cila punon në një shtëpi publike në Australi, ka vendosur të flasë hapur për ‘sekretet’ e profesionit të saj. Në një intervistë për portalin britanik ‘The Sun’, ajo është shprehur se për t’u bërë ‘perëndesha të s3ksit’ vajzat duhet të jenë të bukura.

Për më shumë lexoni intervistën e saj tek vid,eo e me posh,tme.

Lajm i Mirë: Kanë mbetur vetëm edhe 7 mijë e 350 militant politik pa u punësuar

Zyra për Punësime të Militantëve në Qeverinë e Kosovës, ka bërë të ditur një lajm jashtëzakonisht të mirë për të gjithë qytetarët e thjeshtë që janë në pritje për të përfunduar lista e militantëve politik që të hynë në listë për punësim në ndonjë punë të shtetit.

Nga 27 mijë e 800 militantë politik nga koalicioni PDK- AAK- NISMA-AKR edhe nja 20 parti tjera sa kanë qenë në listë për tu punësuar në shtet për shkak të punës së tyre, tashmë janë punësuar një numër i madh dhe kanë mbetur vetëm edhe 7 mijë e 350 militantë për tiu gjetur vende pune dhe do të mbyllet lista.

Pas kësaj, hynë në pritje qytetarët e tjerë të thjeshtë që janë në listat e Agtjencionit për Punë në Kosovë që nuk janë marrë parasysh pa u mbyllur kjo listë.

Në një konferencë për media, partnerët e koaliconit u krenuan se brenda një kohe rekord kanë arritur që të përfundojnë listën e militantëve politik në mënyrë që ti lëshohet radhë punësimit të qytetarëve.

“Mjaft më me punësime të militantëve është koha ti japim frymë qytetarit”, ka thënë Fatmir Limaj, kryetar i partisë NISMA që njihet si partia në koalicon që më së paku ka punësuar militiantë politikë.

Ndërsa kryesori i partnerëve të koalicionit, Kadri Veseli, kryetari i PDK-së, tha se PDK-ja nuk ka pasur fare militantë në këtë listë dhe në vend të saj ka krijuar një minsitri të sajën, atë të Inovacionit ku përmes një start-up biznesi ka punësuar menjëherë 100 pesona.

“Edhe punësim edhe një biznes i ri në Kosovë”, ka thënë Veseli.

Haradinaj është krenuar me shpejtësinë e ermërimit të zv.minsitrave dhe rritjen e pagave të punësuarve teksa Behgjet Pacolli është parë të jetë i befasuar me egzistimin e kësaj liste pasi ai ka thënë se asnjëherë nuk i është kërkuar AKR-së një gjë e tillë.

Artistja Shqiptare Roza Lati Flet Për Pikën ‘G’ Ja Ku Duhet Ta Prekni Një Femër Që Të Shpërthejë

Nuk ju nevojitet asnjë hartë për të gjetur pikën-G të saj, kjo është mënyra që do t’ju ndihmojë që ta kënaqni! Nuk jeni të detyruar më që të “kërkoni” pikën-G të saj që t’i krijoni kënaqësinë për të mos e harruar kurrë.Artistja shqiptare Roza Lati flet për pikën ‘G’ ja ku duhet ta prekni një femër që të shpërthejë Nuk ekziston ndonjë pikë konkrete e cila është si “sustë magjike” për kënaqësinë e saj shiko videon duke shtipur nerek.kllamen me pohste:

Babi ma la amanet mos mu marto kurr me te huj po me shqiptar, un jam A.V jetoj ne gjermoni jam 31 vjeçare

Babi ma la amanet mos mu marto kurr me te huj po me shqiptar, un jam A.V jetoj ne gjermoni jam 31 vjeçare

Përshëndetje “Shqipnews”, unë jam Antigona, jetoj ne Gjermoni dhe jam 31 vjeçare, dhe dëshiroje te ju tregoje se si babai im ma la amanet te martohem me nje Kosovar.

Edhe pse babi im jetoj dhe punoj ktu ne gjermoni dhe ter jeta i shkoj ne gurbet por mendja dhe zemra i ka rreh pe kosven dhe me ka kshilluar por dhe ma ka len amanet mos u marto me te huaj kurr.

Edhe une siq jam kosovare dua te martohem me nje djal nga Kosova pasi qe e du atdheun tim

Inshalla Kosova ndahet, kurr hajr mos paqt, edhe…. ja Çka shkruan Burdushi nga burgu

Kosova si ka punët mir Burdushi reagon nga burgu me pas kan une jashtë sish ardh puna deri ktu Kosovën po e pret kjo e keqë

Ngjarja e fundit ne Kosove ka shkaktuar polemika te mëdha duke u komentuar nga te gjithë qytetaret e Kosovës ku te cilët shprehen te mllefosur me Shtetin, por nga buurgu ka reaguar edhe Burdushi.

Taksat dhe te gjith kto qe po ndodhin jan pjes e keqe qe po pritet te ndodh Amerika ju paralajmmorj, kta politikant tan e kan pru ne kit gjendje kosoves sa qe ska dit qe nuk ikun te rit ne gjermoni e ku po di un.

po ju paralajmroj se kosova usht shum ne gjendje te keqe mos thuni se kemi dit po deshet ndihmen time ejani me hjekni nga ky vend qe se sjam per ktu unë por Inshalla Kosova ndahet e kurrr hajr mos paqt…..

“Shpirt a ta vesh këtë?”, përgjigjet e burrave shqiptarë do ju shkrijnë së qeshuri

Veshja ende është një pjesë e rëndësishme në marrëdhënien në çift dhe për këtë disa gra e vajza kanë zhvilluar një eksperiment social shumë të veçantë.

Meshkujt shqiptarë njihen për temperamentin xheloz dhe si duket përgjigjet e tyre e dëshmojnë edhe njëherë këtë gjë.

Një grup femrash shqiptare kanë pyetur bashkëshortët dhe të dashurit e tyre për një bluzë provokative dhe përgjigjet e tyre janë shpërndarë në rrjetet sociale.

Le t’i shohim përgjigjet e burrave shqiptarë…

Nëse i dini këto gjëra, femrat do ju luten të bëni seks me to

Femrat gjithmonë kanë nevojë që të nxehen para seksit, sepse ato nuk nxitojnë. Mos harroni se seksi nuk ka rëndësi shpejtësia por cilësia dhe sasia e pasionit që çlironi.
Ato dëshirojnë puthje dhe prekje të buta, me këto kurrë nuk do të shkoj puna keq me to. Edhe nëse nuk e keni planifikuar që të bëni seks, kjo butësi do ta shndërroj femrën në një femër të egër që do të të hidhet përmbi pa diskutuar.
Me këto gjashtë lojëra seksi do të jetë më i mirë:
Vazhdo leximin në linkun më poshtë

Patkoi largon syrin e keq? Çdo gjë që keni ditur është gabim

Kemi parë gjithandej, jashtë dhe brenda vendit, që në portat e shumë shtëpive, në veshët e shumë bukurosheve apo në gjokset e tyre a të meshkujve, në unaza nusesh,… varet apo ka nga një patkua të praruar.

Unë pyeta disa, madje edhe pleq pa dhëmbë, dhe më thanë se këtë e bëjnë për të mos i marrë mësysh, apo ndryshe, për të larguar syrin e keq.Por jo, gabohen. E vërteta qëndron ndryshe.Si?

Si ka mbetur ky mit dhe përse?
Nuk do t’ju vonoj: Ja, lexojeni:Patkoi nuk mbahet për të larguar syrin e keq, por për të sjellë FAT. Pra, është FATSJELLËS I MADH dhe, ky mit vjen nga një legjendë e lashtë romake.
Sipas kësaj legjende, perandori romak Neron (37 – 68) për të dëshmuar pasurinë e perandorisë porosiste farkëtarët dhe mbathtarët (nallban turq.) t’i mbathnin kuajt me patkonj floriri.
Por metodat e të mbathurit 2000 vjet më parë, nuk ishin shumë të përparuara dhe kështu, kuajve u binin patkonjtë shpejt udhëve.
Bash atë kohë, fshatarë të varfër gjenin rastësisht patkonj kuajsh dhe me to nxirrnin koromanen e fëmijëve. Kështu, kush gjente një patkua, quhej njeri me fat të madh sepse ari ka qenë shumë i çmuar qysh në ato kohëra.
Pastaj, më vonë, ari u hoq nga qarkullimi për mbathje kuajsh dhe u zëvendësua me hekur.
Po edhe ky vlerësohej si metal, pastaj pak rëndësi kishte nëse patkoi ishte i praruarapo jo, kali, në fund të fundit, është një kumtar, një lajmëtar fati.
Nëse atij i bie një patkua përpara shtëpisë suaj, në arën tuaj, kjo është një shenjë që ai lë diçka të vlefshme për ju aty dhe jo gjetkë në pronën e tjetrit. Prandaj ka mbetur: të gjesh një patkua do të thotë se je njeri me fat të madh.
S’më mbetet tjetër veçse t’ju uroj, sot kur nuk gjen pothuaj asnjë copë hekurishte, të gjeni ndonjë patkua e t’ju hapen dyert e fatit.

©Shqipnews.info

Ramush Haradinaj për 8 Mars: Gratë janë mësuar të kullotin lule në këtë ditë

Kryeministri Haradinaj duket se as për 8 mars nuk i ka ndaluar deklaratat e tij skandaloze.

Sikurse edhe para disa ditëve, KM Haradinaj ka ofenduar prapë gratë kosovare, për të cilat ka thënë se janë simbol i kullotjes në çdo ditë viti, e veçanërisht me 8 mars, ku kullotin lule e dhurata të tjera.

“Nuk i kuptoj burrat që nuk e kanë kuptuar ende fshehtësinë shekullore që ‘gruaja e fut dreqin ne shishe’. Burri duhet me qenë vigjilent, e me e kuptu se gruaja do nga ai vetëm të kullosë të mirat e tij. Edhe me 8 mars, si në çdo 8 mars, gratë kullosin lule e dhurata.”, ka shkruar Ramushi në facebook-un e tij, jo aq të përfolur, me rastin e Ditës së 8 Marsit./Fjal te Grave