Mahmut Ferati e Shaqir Cervadiku publikojnë duetin “Vokrri n’zemrat tona” (VIDEO)

Dy këngëtarët e muzikës popullore Mahmut Ferati e Shaqir Cervadiku kanë bashkuar forcat për të realizuar një këngë të përbashkët.

Ata i kanë bërë një dedikim legjendës së futbollit kosovar, Fadil Vokrri.

Projekti muzikor i realizuar dhe me videoklip mbanë titullin “Vokrri n’zemrat tona”, ndërsa është gjiruar në stadionin e kryeqytetit që mbanë pikërisht emrin e legjendës, por dhe pamje të tij gjatë paraqitjeve televizive.

Mos u u habitni bre e tradhtoi Burrin Sepse E Kishte Shume Te…

Mos u u habitni e tradhtoi Burrin Sepse E Kishte Shume Te…

Por shumë shpesh kemi parë çifte që të vetmin problem e kanë bukurinë,I tillë është edhe çifti në vijim.

Bkuria është dhuratë që duhet të na sjellë të mira dhe thuhet se vajzat e bukura kënaqen me atë që u ka dhuruar natyra.Por shumë shpesh kemi parë çifte që të vetmin problem e kanë bukurinë

Edhe pse femra e këtij çifti dëshiron të tingëllojë modeste ajo e pranon se bukuria e saj i ka sjellë më shumë probleme se sa të mira.

Kur ata në fillim u lidhën,Julia Stephenson dhe bashkëshorti i saj i parë,në vitin 1989, gjithçka shkoi për mrekulli për 18 muaj të tërë.Por ajo e la atë për një burrë më të..

Mihrije Braha: Unë nuk kërkoj hakmarrje, jam grua e forte edhe në..

Këngëtarja e mirënjohur, Mihrije Braha, njihet ndër zërat më të fuqishëm dhe më të ndjekur në estradë.

Emri i saj zë vend ngado falë produktivitetit dhe muzikës së mirëfilltë që sjell ndër vite.Mihrien, përveç muzikës që e shohim të angazhuar çdo herë, asaj së fundi iu kanë shtuar edhe shumë aktualizime të shumta, ku ndër to janë edhe rrjetet sociale.

Iu rrin afër fansave me gjëra nga më të ndryshmet, duke mos iu munguar asjëherë prezenca e saj.Ka bërë çfarë ka bërë, dhe gjithmonë janë tejkaluar dhe harruar, por kjo e fundit që sjelli sot vështirë të harrohet.Fjala është për mbishkrimin e saj i cili është “ Unë grua e fortë nuk kërkoj hakmarrje! Unë ec para dhe e lë Zotin të merret me punët e tjera!”.

Se kujt ia dedikoi dhe çfarë iu tek të shkruan kështu nuk e dimë, por Mihrija si Mihri gjithmonë di të sjellë pyetje të pazgjidhura tek publiku.

A e dini pse Bleona Qereti është ‘beqare’?

Bleona Qerreti ka bërë një deklaratë të fortë në rrjetet sociale për të qenit beqare

Këngëtarja ka qenë e martuar për disa vite me biznesmenin shqiptar në Amerikë, Gani Bardha.

Por, ka vite që ajo është “single” dhe se nuk është parë në ndonjë dalje publike me ndonjë mashkull.

Pavarësisht kësaj, Bleona ka vazhduar me sukseset e ndryshme në Amerikë edhe si një grua e shkurorëzuar, derisa sonte ajo ka thënë se më mirë “është të jetë beqare se sa të jetë një grua e disponueshme për epshe të burrit”, shkruan GazetaExpress.

“Sa shumë zonja janë beqare sepse burrat dëshirojnë t’i marrin të gjitha që ata dëshirojnë nga një grua, pa qenë në lidhje me të! Unë them FUCK THAT!!! Më parë do të jem beqare se sa disponueshme për dikë!! Kush është me mua???”, ka shkruar Bleona

Këngëtarja serbe sa ishte “shqiptare” quhej Minire Jashari, ja si e ka emrin serb tani

Në mediet serbe po qarkullon lajmi se këngëtarja e njohur ‘serbe’ dikur quhej Minire Jashari.

Mina Kostiq më parë quhej Minire Jashari, por ajo para kamerave e ka mohuar këtë fak

Ajo e ka quajtur gënjeshtër këtë gjë, megjithatë ajo ka konfirmuar se ndryshoi emrin e saj, por këngëtarja është e hutuar kur zbuloi origjinën e saj të vërtetë

Ju bien flokët? Ja si ti shpëtoni duke përdorur hudhër

Vuani nga humbja e flokëve? Mos u shqetësoni! Një problem i tillë është shumë i zakonshëm si tek burrat dhe tek gratë.

Tek burrat, shpesh rënia e flokëve ndodh me kalimin e moshës dhe ata kanë një tendencë gjenetike që çon në rënie të flolëve, ndërsa te gratë mund të jenë shumë faktorë së bashku që çojnë në një problem të tillë.

Pavarësisht pse ndodh ka shumë ilaçe shtëpiake të cilat mund të ndihmojnë që të keni flokë më të shëndetshëm dhe më të gjatë duke parandaluar rënien e flokëve.

Nëse po kërkoni mënyra natyrale se si të shmangni rënien e flokëve e keni zgjidhjen: hudhra!

Hudhra dhe flokët
Sipas një studimi të botuar në Indian Journal of Dermatology, aplikimi i xhelit të hudhrës në skalpin e kokës mund të çojë në rritjen e flokëve të rinj në zonat ku nuk ka flokë. Hudhra përmban sulfur dhe selenium që mund të forcojnë strukturën e boshtit të flokut, duke ushqyer skaklpin dhe folikulat e flokut.

Si ndihmon hudhra
Hudhra është e pajisur me veti antibakteriale që ndihmojnë për të parandaluar infeksione të ndryshme të shkaktuar nga mikrobet, infeksione mykotike apo kërpudhore të skalpit. Përveç kësaj, hudhra mund të ndihmojë për të hequr qafe edhe parazitët, që mund të prekin skalpin tuaj.

Aplikimi i hudhrës mund të trajtojë edhe kruajtjen apo skuqjen e skalpit, të largojë toksinat dhe papastërtitë nga lëkura e kokës duke ndihmuar në rritjen e flokëve të rinj.

Si ta përdorim hudhrën nëse kemi rënie të flokëve

Vaj natyral hudhre
Vaji i hudhrës besohet se është shumë i efektshëm për të trajtuar problemet e rënies së flokëve.

Për të përgatitur vaj natyral hudhre në shtëpi gjithçka që duhet të bëni është të copëtoni hudhrën në copa të vogla dhe pastaj t’i zhysni në vaj ulliri për një ose dy javë. Vendoseni këtë vaj në frigorifer për ta ruajtur mirë.

Pilula hudhre
Këto pilula gjenden lehtësisht në farmaci. Doza ideale e konsumimit të tyre është një pilulë në ditë dhe jo më tepër se kaq.

Hudhër e freskët në balsamin e flokëve
Një tjetër metodë është përdorimi i hudhrës duke e përzier thellë në balsamin e flokëve.

Hudhra e papërpunuar
Një mënyrë tjetër e lehtë dhe efektive për të stimuluar rritjen e flokut është të aplikoni hudhrën e freskët në skalpin e kokës.

Motra e Mihrije Braha për Naimin: Plaçin dushmanat krejt ju që keni ofenduar ju…

Motra e Mihrije Braha për Naimin: Plaçin dushmanat krejt ju që keni ofenduar ju…

Janë çifti më i përfolur në estradë, shumë vite në skenë, për Mihrije Brahën dhe Naim Abazin, flasin këngët, albumet e koncertet e panumërta edhe humanitare, shkruan gazeta “Kosova Sot Online”.

Ajo tha se shpirtat ma te mir se Mihrija e Naimi ska bodihava po mundohet dikush me ja njellos emrat e dy personava ma te mir ne koeosv qe ka, po ju se dini sa njerit i kan ndihmu kta ty shpirta qe kurr se kan bër publike.

Se fundi pati nje deklarate qe u keqkuptua sipas Naim Abazit nga shume qytetare dhe simpatizant te tij.Se fundmi ka reaguar edhe motra e Mihrije Brahas Lora per kete keqkuptim.Reagimin e saj

Djali 9 Vjeçar U Kërkon Prindërve Ta Kthejnë Në Femër, Prindërit Marrin Vendimin E Pabesueshëm

Fran Norris, 36 vjeçe thotë se djali i saj i quajtur Autumn,e cili më herët gëzonte emrin Anthony,i tregoi nënës së tij sesi ndihej në të vërtëtë vetëm kur ajo ishte 7 vjeç.Nëna e saj filloi të kuptonte zgjedhjet e djalit të saj që në shijet e rrrobave dhe veshjeve që ai blinte apo zgjidhte, por në fillim kishte menduar se ai ishte thjesht kurioz të eksperimentonte me shijet….Shtyp ne rek,lamen e cila gjendet poshte ketij teksti dhe lexo te plote lajmin.

A e dini arsyen se përse nuk u martua kurrë Xhejlane Godanci – Buqja

Dashamirët e teatrit e njohin si aktorja që shkëlqen në çdo shfaqje, që e realizon mrekullisht çdo rol.

Ka me dhjetëra role të luajtura me sukses në teatër, film, televizion, por nuk është aspak mediatike, nuk i pëlqen të ekspozohet.Xhejlane Godanci ka vendosur të rrijë larg medies, por edhe larg meshkujve. Ndonëse në të 50-tat, ajo është beqare dhe nuk flitet për ndonjë mashkull në jetën e saj.

Pse?Cila është arsyeja?
Burime të afërta me aktorën thonë se është karakteri i fortë i Xhekit që i mban pak larg meshkujt.E, këta të fundit duan më shumë të kenë të bëjnë me femra pa shumë pretendime, pra jo si Xhejlanja dhe femrat e tjera të forta që ja dalin vetë në jetë.

Aktorja duket e kënaqur me statusin e saj dhe është mjaftë e angazhuar në profesion.

Reagon Linda Halimi: Shqiptarët nuk arriten të më linin shtatzënë, këtë e bëri…

Linda Halimi ka një arsye më tepër për të qenë e lumtur. Këngëtarja shqiptare është bërë për herë të parë nënë e një fëmije, që është fryt i dashurisë me reperin amerikan Dawon Edwards.Zeshkania ka sjell në jetë një vajzë, të cilën e ka quajtur Kaimana.“Jemi shumë të lumtur dhe të bekuar të njoftojmë se jemi bërë prindër”, shkroi reperi që më mirë njihet si Big D.

Por më shumë thumbuese ndaj meshkujve shqiptarë ka qenë Linda në prononcimet e saj pas lindjes së vajzës.“Shqiptarët nuk arritën të më linin shtatzënë, këtë e bëri “zezaku i madh”. Ndjenja është fantastike”, ka thënë ajo.