Mijëra gra po e përdorin këtë krem për rigjallërimin e lëkurës dhe për heqjen e rrudhave nga fytyra! Do të dukeni 10 vjet më të reja…

Rrudhat dhe pleqëria – të gjithë e dimë mirë se këto dy gjëra janë të lidhura fort, me njëra tjetrën apo jo? Shumë njerëz në mbarë botën, veçanërisht gratë, janë të shqetësuara për gjendjen e tyre të lëkurës dhe kujdesen mirë për atë, veçanërisht për fytyrën. Pra, shumica e tyre shpenzojnë shumë para për trajtime të shtrenjta dhe produkte kozmetike, në mënyrë që të zvogëlojnë pamjen e rrudhave. E vërteta e hidhur është se jo të gjitha këto gra mund t’i përballojnë këto produkte dhe trajtime të shtrenjta.Por ne kemi gjetur një recetë e cila i zhduk këto rrudha në mënyrë të konsiderueshme.Receta per me shum detaje:

Por ne kemi gjetur një recetë e cila i zhduk këto rrudha në mënyrë të konsiderueshme.

Receta

Përbërësit

1 gotë uji,
1 lugë mjalt,
3 lugë oriz,
1 lugë qumësht.

Përbërja:

Siç e kemi përmendur më lart, ky krem ​​ është shumë i thjeshtë për t’u bërë – së pari, ju duhet të vendosni 3 lugët e orizit në një tas dhe hidhni 1 filxhan ujë mbi të. Çoheni për të zierë dhe lëreni të vlojë për 3 minuta. Pas kësaj, ju duhet ta hiqni atë nga nxehtësia, lëreni të ftohet dhe më pas përzieni. Ju duhet ta mbani përzierjen në një enë qelqi. Pastaj, duhet të merrni oriz të zier, shtoni 1 lugë mjalt dhe 1 lugë qumësht të ngrohtë. Miksoni këto përbërës, derisa ju të përftoni një masë homogjene nga ajo.

Si ta përdorni:

Fillimisht duhet ta lani fytyrën me ujë të pastër. Aplikoni këtë maskë në fytyrë dhe masazhoni butësisht – me lëvizje rrethore. Lëreni atë për 15 minuta dhe pastaj, laheni me ujë të ngrohtë. Duhet ta përdorni këtë maskë një herë në javë. Do të habiteni nga rezultatet. Kjo maskë do të hidratojë lëkurën tuaj dhe ju do të dukeni 10 vjet më të rinj gjatë natës

Disa arsye pse duhet të hani sa më shpesh kikirikë

Edhe pse kikirikët janë të dendur me energji (me shumë kalori dhe yndyra) studimet tregojnë se kikirikët dhe gjalpi i tyre mund të ulin kolesterolin dhe trigliceridet pa shtuar peshë fare.

Gjithashtu ata ndihmojnë në kontrollimin e nivelit të sheqerit në gjak. Hulumtimet tregojnë se duke ngrënë gjalpë kikiriku apo vetëm kikirikë mund të ndihmojë në kontrollin e nivelit të sheqerit në gjak gjatë ditës, edhe pas ngrënies së një dreke me shumë karbohidrate.

1.Trup me më pak dhjamë

Ngrënësit e kikirikëve dhe gjalpit të tyre kanë një trup me më pak dhjamë edhe pse ata hanë më shumë kalori.

2.Yndyrnat e mira

Kikirikët ndihmojnë në humbjen e peshës dhe janë të mbushur me vlera ushqyese dhe yndyrë të mirë.

3.Rritin fuqinë e memories

Kikirikët janë ushqimi i trurit.

4.Janë lëndë ushqyese mbrojtëse

Duke i hapur gëzhojat e kikirikit zbuloni një pako ushqyese me ushqim mbrojtës të natyrshëm. Kikirikët ofrojnë komponente unike bioaktive që veprojnë si antioksidantë dhe janë treguar si parandalues të sëmundjeve.

© Shqipnews.info

VIDEO/ Lamtumirë dentist! Ja si ti zbardhi dhëmbët me lëkurë bananesh

Bananja është e mirë për shëndetin tuaj. Fruti është i pasur me vitamina të shumta. Ngrënia e një banane në ditë do t’ju mbajë më të shëndetshëm.

Do t’iu marrë një minutë ose dy për të pastruar dhëmbët.

Gjithçka që iu nevojitet është një lëvozhgë bananeje. Fërkojeni atë në dhëmbë dhe mishra përreth dy minuta. Pas kësaj, lani dhëmbët me pastë dhëmbësh.

Ja sa duhet t’i keni rrahjet e zemrës sipas moshës që keni

Rrahjet e zemrës janë një nga ndikuesit më të rëndësishëm në shëndetin e njeriut. Ajo përfshin numrin se sa herë rrahë zemra brenda një minuti.

Shpejtësia e rrahjeve të zemrës varet nga aktiviteti fizik, ndjenjat e sigurisë dhe emocionet.

Zemra është organ muskular që gjendet në qendër të gjoksit. Kur ajo rrah, pompon gjak që përmban oksigjen dhe e qarkullon atë nëpër gjithë trupin.

Është shumë e rëndësishme të identifikoni se në çfarë niveli e keni rrahjen e zemrës. Nëse jeni të sëmurë, zemra juaj dobësohet dhe trupi juaj nuk furnizohet mjaftueshëm me gjak.

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë i Shteteve të Bashkuara ka publikuar një listë që tregon rrahjet normale të zemrës bazuar në moshë.

Mbi 1 muaj: 70 deri 190

Nga 1 deri 11 muaj: 80 deri 160

Nga 1 deri 2 vjeç: 80 deri  130

Nga 3 deri 4 vjeç: 80 deri 120

Nga 5 deri 6 vjeç: 75 deri 115

Nga 7 deri 9: 70 deri 110

Mbi 10 vjeç: 60 deri 100

© Shqipnews.info

Ja çfarë sëmundjesh shëron lëngu i qepës

Lëngu i qepës është një pije jo shumë e dashur dhe e padëgjuar. Por, pasi të lexoni këtë lajm, do të filloni ta përdorni më shpesh atë, sepse ka vlera të jashtëzakonshme për trupin e njeriut. Mjekët e këshillojnë lëngun e qepës nëse vuani nga një sërë problemesh, siç janë problemet me rrugët e frymëmarrjes, ftohja, kolla etj. Lëngu i qepës është i mirë kundër gripit, dhimbjeve të barkut, për dendësinë kockore, cilësinë e gjumit, dëshirën seksuale dhe shëndetin e dhëmbëve shkruan Shëndeti.

Edhe pse aroma apo shija e tij nuk janë fort të pëlqyeshme, këshillohet ta kombinoni me kanellë dhe mollë për më shumë vlera. Vlerat e lëngut të qepës janë të shumta. Ai përmban fibër, vitaminat B6, C, flavonoidë, kalcium, magnez, kalium, selenium dhe fosfor. Më poshtë do të lexoni përfitimet e lëngut të qepës:

-Diabeti. Lëngu i qepës luan një rol të rëndësishëm në trajtimin e diabetit. Mineralet që përmban lëngu përmirësojnë aktivitetin e insulinës në largimin gradual të sheqernave nga gjaku dhe flavonoidët që përmban ulin nivelin e lartë të glukozës në gjakun e njerëzve të prekur nga diabeti i tipit 2.

– Pastrim. Qepa ka disa përbërës të cilët ndihmojnë vitaminën C të largojë toksinat e dëmshme nga organizmi. Aminoacidet e këtij lëngu ndihmojnë nxjerrjen sa më të shpejtë të substancave të dëmshme nëpërmjet urinës.

-Kolla. Lëngu i qepës përmban sulfur që ndihmon në shpërbërjen e sekrecioneve dhe lehtëson kollën. Prandaj rekomandohet shumë kundër sëmundjeve të rrugëve të frymëmarrjes.

-Flokët Dhe Lëkura. Vitamina C tek lëngu i qepës stimulon formimin e kolagjenit ndërsa vitamina E shmang dëmtimin nga ekspozimi ndaj radikaleve të rrezeve ultra vjollcë. Mineralet janë shumë efikase në parandalimin e akneve dhe në forcimin e flokut.

Si mund ta përgatisni: Lëngu i qepës mund të përgatitet duke zier qepën në ujë (2 kokrra qepë mesatare për 1 litër ujë), qepën duhet ta zieni me gjithë lëkurë për 5 minuta.

Pas zierjes, mund të shtoni mjaltë dhe limon për të përmirësuar shijen dhe të pini menjëherë një gotë. Pjesën e mbetur mund ta ruani në frigorifer dhe ta konsumoni ditën tjetër. 

© Shqipnews.info