Thaçi i drejtohet Serbisë: Do t’ju përgjigjemi me ushtri dhe Luftë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka deklaruar se ndaj çdo kërcënimi të Serbisë, ai si komandant suprem i FSK’së do t’i përgjigjet me ushtri dhe polici.

“Jam komandant suprem i FSK-së. Kosova do t’i përgjigjet drejtpërdrejt çdo kërcënimi të Serbisë. Do t’i përgjigjet me ushtri dhe polici. Si një komb. Nëse ajo nuk ndalet me retorikën luftënxitëse”, ka thënë Thaçi në Zona e Debatit.

“Do të jemi të pakompromis për mbrojtjen e integritetit dhe pavarësisë sonë”.

Thaçi në Zonën e Debatit ka thënë se idetë për konferencë ndërkombëtare për Kosovën, Union Ballkanik dhe të ngjashme janë të rrezikshme dhe ka theksuar se nuk do të lejojë që të ndodhin.

Ibrahim Tatlisesit e humb nënën, e dhimbshme si e qan pranë va rrit

Ibrahim Tatlisesit e humb nënën, e dhimbshme si e qan pranë varrit

Ibrahim Tatlises është ikona e muzikës turke.

Këngët e tij janë dëgjuar për vite me radhë nga publiku turk dhe ai i huaj.

Ibrahim Tatlises është ikona e muzikës turke.

Këngët e tij janë dëgjuar për vite me radhë nga publiku turk dhe ai i huaj.

Ai para pak ditëve humbi nënën dhe duket se ende nuk po e përballon humbjen e tij.

Ai këndoi edhe këngë për të e që i bëri me lot shumë dëgjues të muzikës së tij.

Mos u u habitni bre e tradhtoi Burrin Sepse E Kishte Shume Te…

Mos u u habitni e tradhtoi Burrin Sepse E Kishte Shume Te…

Por shumë shpesh kemi parë çifte që të vetmin problem e kanë bukurinë,I tillë është edhe çifti në vijim.

Bkuria është dhuratë që duhet të na sjellë të mira dhe thuhet se vajzat e bukura kënaqen me atë që u ka dhuruar natyra.Por shumë shpesh kemi parë çifte që të vetmin problem e kanë bukurinë

Edhe pse femra e këtij çifti dëshiron të tingëllojë modeste ajo e pranon se bukuria e saj i ka sjellë më shumë probleme se sa të mira.

Kur ata në fillim u lidhën,Julia Stephenson dhe bashkëshorti i saj i parë,në vitin 1989, gjithçka shkoi për mrekulli për 18 muaj të tërë.Por ajo e la atë për një burrë më të..

Ndodh edhe kjo: Drejtori e arsimtari rra.hen, shkak një “reshov” nuk ma dhake pisi (VIDEO)

Reshovi i shkollës po del të ketë qenë arsyeja që solli deri te kon.flikti fizik në mes të drejtorit dhe një mësimdhënësi të shkollës “Rexhep Mala”, në Topanic

Ata janë përl.eshur mes vete të martën gjatë orarit mësimor, duke i shkaktuar njëri-tjetrit lend.ime trupore.

Me rastin po merret Prokuroria e Gjilanit, derisa në DKA thonë se kjo nuk është hera e parë që drejtori e mësimdhënësi përfshihen në një konf.likt të tillë.

Një përl.eshje fizike ndodhi të martën në Shkollën “Rexhep Mala”, në Topanicë të Kamenicës. Por, këtë herë në këtë incident u përfshinë drejtori i shkollës dhe vetë mësimdhënësit.

Në vend të mësimit, ata përfunduan duke i dhënë da.jak njëri-tjetrit.

Gjithçka filloi kur Drejtori i Shkollës, Qazim Morina ua ndaloi mësimdhënësve që ta përdornin pllakën ngrohëse të shkollës për të zier kafe sikurse bënin çdo ditë gjatë pauzës.

Ai e kishte dhënë këtë urdhëresë të martën, për ta kursyer energjinë elektrike

Por, kjo urdhëresë e të parit të shkollës nuk u prit edhe aq mirë. Madje, përfundoi edhe me përp.lasje fiz.ike në mes të stafit të kësaj shkolle.

Mihrije Braha: Unë nuk kërkoj hakmarrje, jam grua e forte edhe në..

Këngëtarja e mirënjohur, Mihrije Braha, njihet ndër zërat më të fuqishëm dhe më të ndjekur në estradë.

Emri i saj zë vend ngado falë produktivitetit dhe muzikës së mirëfilltë që sjell ndër vite.Mihrien, përveç muzikës që e shohim të angazhuar çdo herë, asaj së fundi iu kanë shtuar edhe shumë aktualizime të shumta, ku ndër to janë edhe rrjetet sociale.

Iu rrin afër fansave me gjëra nga më të ndryshmet, duke mos iu munguar asjëherë prezenca e saj.Ka bërë çfarë ka bërë, dhe gjithmonë janë tejkaluar dhe harruar, por kjo e fundit që sjelli sot vështirë të harrohet.Fjala është për mbishkrimin e saj i cili është “ Unë grua e fortë nuk kërkoj hakmarrje! Unë ec para dhe e lë Zotin të merret me punët e tjera!”.

Se kujt ia dedikoi dhe çfarë iu tek të shkruan kështu nuk e dimë, por Mihrija si Mihri gjithmonë di të sjellë pyetje të pazgjidhura tek publiku.

Burdushi o ju qe u munut me rrezu baben gabim jeni, runi nanat mos i bjeni te une…..

ysri Peqani, i njohur si mjeku popullor Burdushi është liruar nga parabu,rgimi.

Pas disa muajsh në parabur,gim i ngarkuar me 4 aktakuza është liruar nga me kushtin që të paraqitet një herë në javë në polici.

Ai pas lirimit të tij me anë të një video iu është drejtuar njerëzve ku i ka falënderuar për mbështetjen.

Gjithashtu ai është shprehur i gëzuar për lirimin e tij duke thënë se beson deri në fund në pafajësinë e tij. /Lajmi.net/

Aj thot se është nje grup individesh qe po kan qef mem pa rrezut per toke por e kan te veshtir sepse un jam nje hap para tyre e shum tjerve qe po mendojn mem rrezu mu at knaqsi sun ta ken asnjeher le ta din siq thot burdshi

Fatmir Limaj thirrje për të rinjtë: Mos ia ktheni shpinën vendit, e tra dhtoni idealin nëse ikni!

Nisma Socialdemokrate ka mbajtur Kuvendin e dytë Zgjedhor të Rinisë. I pari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka thënë se partia është forcuar e konsoliduar dhe si e tillë do të qeverisë vendin.

“Jemi ardhur në këtë Kuvend shumë më të organizuar e më të fuqishëm se kuvendin e kaluar. Sot jemi edhe si parti edhe si rini të konsoliduar dhe të fuqishëm dhe më shumë përvojë politike. Ishin të rinjtë e Nismës së bashku me të rinjtë tjerë që u aktivizuan në protesta për të ndalur të këqijat qe po i vinin Kosovës”.

“Duke ju falënderuar angazhimit të përbashkët ne arritëm me i ndal marrëveshjet e këqija të Kosovës. Jam i bindur që këtu ka djem e vajza që nesër do të jenë drejtues të shtetit.

Ai ka porositur të rinjtë që të angazhohen për të ardhmen e vendit dhe të mos e braktisin atë.

“Ne jemi në një vend të pavarur dhe të konsoliduar dhe po presim që ju t’i merrni përgjegjësit e juaja. Ju sot nuk duhet të jeni të kënaqur me nivelin e shtetit tuaj. Ju nuk duhet të ja ktheni shpinën vendit sepse ju e tradhtoni idealin e shtetit nëse e bëni këtë gjë. Mos ja ktheni shpinën Kosovës”, ka qenë porosia e tij.

Kryetari i Këshillit Kombëtarë të Nismës Socialdemokrate, Jakup Krasniqi, tha se ndihet i lumtur që sot sallat janë të mbushur nga të rinjtë të cilët janë të gatshëm për t’i shërbyer vendit.

“Më vjen mirë që në këtë sallë në 5-vjetorin e Nismës Socialdemokrate shoh shumë të rinj e të reja që do të angazhohen në të ardhmen e vendit tonë. Mua më vjen mirë sot qe të rinjtë dhe të rejat mbushin sallat për të dhënë kontributin e vet për shtetin”.

“Kërkoj nga ju që me të gjitha energjitë tuaja intelektuale dhe fizike të përqendroheni për të ngrit angazhimin tuaj për të qenë në shërbim të popullit. Unë nuk jam angazhuar në politikë jo për të fituar një punë, mirëpo për të qenë në shërbim të qytetarëve të Kosovës”, tha ai.

Kryetari i Rinisë së Nismës, Albert Maxhuni, ka thënë se Nisma Socialdemokrate është subjekt i cili ka determinuar çdo proces të rëndësishëm politik.

“Rruga jon ishte me sfida mirëpo ato asnjëherë nuk na zbrazën, na benë me të forte. Rreshtimi jonë i përbashkët asnjëherë nuk na zhgënjyer. Sot jemi subjekti politik që ka determinuar çdo proces të rëndësishëm të vendit. Angazhimi i rinisë është arsyeja e suksesit politik të partisë”, tha ai.

A e dini pse Bleona Qereti është ‘beqare’?

Bleona Qerreti ka bërë një deklaratë të fortë në rrjetet sociale për të qenit beqare

Këngëtarja ka qenë e martuar për disa vite me biznesmenin shqiptar në Amerikë, Gani Bardha.

Por, ka vite që ajo është “single” dhe se nuk është parë në ndonjë dalje publike me ndonjë mashkull.

Pavarësisht kësaj, Bleona ka vazhduar me sukseset e ndryshme në Amerikë edhe si një grua e shkurorëzuar, derisa sonte ajo ka thënë se më mirë “është të jetë beqare se sa të jetë një grua e disponueshme për epshe të burrit”, shkruan GazetaExpress.

“Sa shumë zonja janë beqare sepse burrat dëshirojnë t’i marrin të gjitha që ata dëshirojnë nga një grua, pa qenë në lidhje me të! Unë them FUCK THAT!!! Më parë do të jem beqare se sa disponueshme për dikë!! Kush është me mua???”, ka shkruar Bleona

Këngëtarja serbe sa ishte “shqiptare” quhej Minire Jashari, ja si e ka emrin serb tani

Në mediet serbe po qarkullon lajmi se këngëtarja e njohur ‘serbe’ dikur quhej Minire Jashari.

Mina Kostiq më parë quhej Minire Jashari, por ajo para kamerave e ka mohuar këtë fak

Ajo e ka quajtur gënjeshtër këtë gjë, megjithatë ajo ka konfirmuar se ndryshoi emrin e saj, por këngëtarja është e hutuar kur zbuloi origjinën e saj të vërtetë

Televizioni shqiptar s’e përfshinë Kosovën në hartën evropiane, reagon këshilltari i kryeministrit Haradinaj

Këshilltari i kryeministrit Haradinaj, Halil Matoshi, ka kritikuar televizionin shqiptar ABC se nuk e njeh Republikën e Kosovës.

Sipas Matoshit, gjatë parashikimit të motit në këtë televizion, Kosova nuk ishte askund në hartën evropiane.

Ai në një postim në Facebook ka shkruar se harta gjeopolitike e Evropës ka më 17 shkurt 2008, por duket se në një pjesë të medias në Tiranë vlejnë ende hartat e vjetra!?

Më poshtë postimi i Matoshit pa ndërhyrje:

Televizioni shqiptar ABC nuk e njeh Republikën e Kosovës!?

Shtetet dhe kombet i kanë disa çaste vendimtare në historinë e tyre dhe Republika e Kosovës aktualisht është në një moment të tille, të jeshë a të mos jeshë.

E përballur me një retorikë kercënuese nga Serbia dhe nën presionin permanent të shtrirjës së ndikimit rus në rajon, Kosova me tërë potencialin shtetëror, po e mbronë të drejtën e saj, kufijtë dhe emrin kushtetues në gjeopolitikën e globit.

Mirëpo, fatkeqësisht në televizionin shqiptar ABC, gjatë parashikimit të motit, Kosovë nuk kishte askund në hartën europiane!?

Harta gjeopolitike e Europës ka ndryshuar zonja e zotrinjë nga ABC më 17 shkurt 2008, por duket se në një pjesë të medias në Tiranë vlejnë ende hartat e vjetra!? Joprofesionale dhe e turpshme!