April 18, 2024
Tirana, Albania
Ekonomi Lajmi i fundit

Euro bie në 102.6 lekë! Monedha europiane nuk ndalon rënien edhe në prill

Afrimi i sezonit veror po shton edhe më tej dhe presionet ndaj kursin e këmbimit. Monedha europiane edhe në fillim të muajit prill vijoi rënien duke arritur në 102.66 lekë ose 0.27 pikë më pak se fundi i marsit.

Referuar të dhënave të Bankës së Shqipërisë, në shitje euro këmbehet për 103.05 lekë dhe 102.22 lekë. Në të njëjtën ecuri ndodhet dhe paundi britanik dhe franga zviceriane, ndërsa rritje ka shënuar dollari amerikan.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image