April 24, 2024
Tirana, Albania
Bota Lajmi i fundit

Koreja e Veriut lëshon raketën e re te Deti i Japonisë

Koreja e Veriut vijon me provokimet e saj në rajon, duke lëshuar një raketë balistike në Detin e Japonisë.

Ky test i ri vjen 15 ditë pasi udhëheqësi i Koresë së Veriut Kim Jong-un ndoqi stërvitjen ushtarake që përfshinte lëshimin e raketave të mëdha në rajonin perëndimor të vendit.

Udhëheqësit ushtarakë të Koresë së Jugut kanë thënë se janë duke analizuar rrezen e fluturimit të raketës së Koresë së Veriut dhe karakteristika të tjera.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image