April 18, 2024
Tirana, Albania
Kronikë Lajmi i fundit

I arrestuar në Korenë e Jugut për vrasje, 50-vjeçari do ekstradohet nesër në Shqipëri

50-vjeçari Ervin Shahini i arrestuar në Korenë e Jugut dhe i shumëkërkuar nga Shqipëria pritet të ekstradohet nesër në Shqipëri.

Ky shtetas rreth viteve 1998 ka kryer krim të rëndë për të cilën gjykata e ka dënuar më burgim të përjetshëm. Shahini vrau një taksist për ta grabitur dhe plagosi disa të tjerë në 1995. Ai u dënua me burg përjetë për një vrasje dhe 4 plagosje. Ishte arratisur në 1997 dhe përdorte emrin e një shqiptari tjetër.

50-vjeçar u arrestua me 26 janar të këtij viti në Koren e Jugut. Shahini jetonte në një lagje pranë qendrës së Seulit dhe përdorte emër shqiptar dhe dokumente false.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image