May 13, 2024
Tirana, Albania
Bota Lajmi i fundit

Molotov një sinagoge në Gjermaninë veriore

Persona të panjohur kanë hedhur molotov në një derë të sinagogës në Oldenburg, në veri të Gjermanisë. Incidenti ka ndodhur pasditen e sotme, ndërkohë që bëhet me dije se nuk ka persona të lënduar. Kjo është raportuar nga mediat gjermane, duke cituar një zëdhënës të policisë, i cili nuk ka dhënë detaje të mëtejshme.

 

Rojet e një qendre kulturore aty pranë vunë re menjëherë zjarrin dhe shuan flakët, por dera e sinagogës u dëmtua, shton agjencia, duke raportuar se policia po kërkon përgjegjësit, duke dislokuar një numër të konsiderueshëm të forcave.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image