June 5, 2024
Bota Lajmi i fundit

Aleati i filorusëve fiton zgjedhjet presidenciale në Sllovaki

Peter Pellegrini është zgjedhur presidenti i ri i vendit në Sllovaki, pas një balotazhi që u zhvillua të dielën.

I njohur si një aleat i kryeministrit filorus, Robert Fico, Pellegrini, i cili aktualisht mban dhe detyrën e kreut të Kuvendit, mundi në raundin e dytë, kandidatin e opozitës, Ivan Korcok.

Pas numërimit të më shumë se 96 të fletëve të votimit, Pellegrini rezulton të ketë marrë 54% të preferencave, teksa rivali i tij vetëm 46%.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image