May 23, 2024
Tirana, Albania
Lifestyle

E la industrinë për të rritur për tu bërë infermiere, ylli i filmave X rikthehet pas 15 vitesh në profesion

Ylli i pornos, Sadie Summers, e cila bëri emër në industrinë e vlerësimit X kur ishte vetëm 19 vjeç, po kthehet në filmin e saj për të rritur 15 vjet pasi u largua nga skena për të shpëtuar jetë si infermiere. 38-vjeçarja, e cila luajti në mbi 70 filma, ka folur për vendimin e saj për tu rikthyer më shumë se një dekadë pasi ajo kaloi në një karrierë në infermieri, në mënyrë që të kishte diçka që askush nuk mund ta hiqte.

Duke folur për DailyMail bukuroshja kanadeze zbuloi se puna me të moshuar e bëri të dëshironte të tërhiqej para kamerës në mënyrë që të mos pendohej. Ylli i pornografisë shpjegoi se që kur u largua nga industria e vlerësuar me X, ajo e ka parë atë të evoluojë teksa detajoi arsyet e saj për ta braktisur atë 15 vjet më parë.

Ajo tha për DailyMail se bota e pornografisë më parë ishte përqendruar në një zonë të botës, si Los Angeles me disa opsione të tjera në Florida në Evropë. Megjithatë, Sadie donte t’i kushtonte më shumë kohë pasioneve të tjera të saj, si skijimi dhe çiklizmi në mal.

“Isha në një moment të jetës sime ku më pëlqente vërtet të bëja ski, të merresha me sport dhe të udhëtoja nëpër male. Më dukej e kufizuar të sigurohesha që isha përreth Los Anxhelosit dhe thjesht më duhej diçka ndryshe për të ndjekur në atë kohë. U ktheva në Whistler, Kanada dhe fillova të ndjek infermierinë si një mjet për të qenë në gjendje të bëj ski më shpesh”, shpjegoi 38-vjeçari.

Bukuroshja bjonde punonte në kujdesin e shtëpisë dhe komunitetit, ku u specializua për të ndihmuar të moshuarit të kalonin pjesën e mbetur të ditëve në shtëpi në vend që t’i dërgonin në një institucion kujdesi.

Puna me të moshuarit është ajo që e bëri atë të dëshironte të rikthehej në pornografi. Sadie pa shumë njerëz që vdisnin me keqardhje gjatë kohës së saj si infermiere dhe kuptoi se nuk donte të përfundonte në të njëjtën mënyrë.

“Ata të gjithë dëshirojnë që të kenë më shumë kohë të lirë për të kaluar me familjet e tyre,” tha ajo.

Ajo shpjegoi se nuk donte ta kalonte jetën duke punuar në vend që të shijonte kohën me familjen e saj.

Sadie tha: “Pothuajse 99 për qind e njerëzve do të dëshironin ta kishin bërë jetën ndryshe. Dhe unë jam si, “Pse po e kufizoj veten të jem norma shoqërore?”

“Më pëlqen puna seksuale. Nuk më vjen turp për këtë. Pra, le të provojmë diçka të re që do të më japë më shumë kohë të lirë me familjen time,” tha ajo.