June 5, 2024
Kosova Lajmi i fundit

E rëndë në Kosovë, humbin jetën dy serbë, plagoset një i tretë

Dy shtetas serbë humbën dhe një i tretë mbeti i plagosur rëndë në një aksident rrugor në rajonin e Mitrovicës, në orët e para të mëngjesit të së mërkurës.

Sipas të dhënave paraprake, në aksident janë përfshirë dy makina, teksa viktima mbetën dy drejtuesit e tyre.

Policia bën me dije se viktimat ishin 25 vjeç me nacionalitet serb, teksa po hetohet për shkaqet e këtij aksidenti të rëndë.