May 13, 2024
Tirana, Albania
Politikë

Opozita tubim para bashkisë, protestuesit hedhin mollë në drejtim të godinës

Ka nisur protesta e thirrur nga opozita para bashkisë së Tiranës, ku kërkohet dorëheqja e kryebashkiakut Erion Veliaj.

Qytetarët me pankarta me shkrime të ndryshme në duar kanë bllokuar rrugën përpara institucionit.

Të pranishëm janë politikanë të opozitës dhe vajza e Berishës, Argita Malltezi, që kanë shprehur mbështetjen e tyre për protestën qytetare.

Mësohet se anëtarët e këshillit bashkiak nuk janë lejuar të hyjnë në bashki ndërsa qytetarët kanë hedhur mollë në drejtim të godinës.