May 13, 2024
Tirana, Albania
Kronikë Lajmi i fundit

Shembet çatia e ndërtesës ku po punonte, vdes shqiptari në Itali

Një 36-vjeçar me origjinë shqiptare ka humbur jetën mëngjesin e sotëm teksa po kryente punime rinovimi në një pallat në qendër të Magenta-s, në provincën e Milanos.

Mediat italiane raportojnë se për arsye ende të paqarta, çatia e godinës është shembur dhe punëtori ka rënë nga shkalla, duke gjetur vdekjen e menjëhershme.

Lidhur me ngjarjen nuk raportohet për të lënduar të tjerë. Mësohet po ashtu se viktima ishte pronari i cili së bashku me dy ortakë të tjerë po kryente punimet.