May 27, 2024
Aktualitet Lajmi i fundit

Irani, dronë dhe raketa drejt Izraelit, reagon Ministria e Jashtme shqiptare

Ministria e Punëve të Jashtme të Shqipërisë është në komunikim me ambasadën shqiptare në Izrael, pas sulmeve që Irani ka nisur drejt Izraelit me dronë dhe raketa.

Përmes një njoftimi, ministria deklaroi se shtetasit shqiptarë në Izrael duhet të ndjekin e të zbatojnë udhëzimet e sigurisë, të bëra publike së fundmi nga autoritetet vendase.

“Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme është në komunikim të pandërprerë me ambasadën e Republikës së Shqipërisë në Izrael si edhe me të gjithë shtetasit shqiptarë, me qëndrim të përkohshëm apo të përhershëm në Izrael.

U bëjmë thirrje të ndjekin e të zbatojnë udhëzimet e sigurisë, të bëra publike së fundmi nga autoritetet vendase. Për çdo nevojë të mundshme të kontaktojnë në telefon dhe WhatsApp me numrat e kontaktit të ambasadës së Republikës së Shqipërisë në Izrael: +972 54-904-2813 dhe +972 54-480-6601”, shkruan ministria në Facebook.