June 5, 2024
Kronikë Lajmi i fundit

Policia gjermane zbulon plantacionin e kanabisit, arrestohen 2 shqiptarë

Policia gjermane ka zbuluar një plantacion kanabisi në Löhne-Gohfeld dhe ka arrestuar 2 shqiptarë. Mësohet se 541 bimë kanabis, 8 kilogramë marijuanë e gatshme për shitje dhe aksesorë të ndryshëm profesional për plantacione janë sekuestruar.

Bëhet me dije se plantacioni u zbulua si pjesë e ekzekutimit të një urdhri kontrolli. Kur arritën në Löhne-Gohfeld, detektivët zbuluan se e gjithë prona që po kërkonin ishte konvertuar dhe përdorur për të rritur bimë kanabisi.