June 5, 2024
Kosova Lajmi i fundit

Policia serbe bllokon autobusët e Kosovës në kufirin me Kroacinë, 300 qytetarë prej mesnatës në rrugë

Sekretari i zyrës ndërlidhëse të Kosovës në Beograd, Fatmir Haxholli tha se nga mesnata Serbia po i mban të bllokuar mbi 300 qytetarë të Kosovës në kufirin e saj me Kroacinë, raporton Gazeta Express.

Haxholli tha se “në hakmarrje dhe nervozizëm absurd” nga votimi i mbrëmshëm në Asamblenë Parlamentare pro anëtarësimit të Kosovës në Këshillin e Europës, Serbia s’po i lë të kalojnë autobusët me targa të Kosovës.

Më poshtë, shikoni pamjet nga kufiri mes Serbisë dhe Kroacisë, ku po mbahen të bllokuar autobusët me targa të Kosovës.