June 5, 2024
Bota Lajmi i fundit

Vijojnë sulmet ruse në Ukrainë, tre viktima dhe dhjetëra të plagosur

Të paktën tre persona mbeten të vrarë dhe njëzet të tjerë u plagosën pas sulmeve ruse provincën Dnipropetrovsk, në jug të Ukrainës.

“Një ndërtesë pesëkatëshe u përfshi nga flakët në Dnipro. Është pjesërisht e shkatërruar. Mund të ketë njerëz në rrënojat”, tha guvernatori rajonal Serhii Lysak në Telegram.

Nga ana tjetër në Rusi, Vyacheslav Gladkov, guvernator i rajonit të Belgorodit, njoftoi se 25 objektiva ajrore u rrëzuan, ndërsa po shkonin për në qytetin me të njëjtin emër, pranë kufirit me Ukrainën.