June 19, 2024
Kronikë Lajmi i fundit

Kanosi me thikë të miturit në Vlorë, arrestohet 30-vjeçari

Personi që kanosi me thikë disa të mitur në zonën e Lungomares në Vlorë ka rënë në prangat e policisë.

Pas videos së publikuar ditën e shtunë, ku burri shihej duke tmerruar fëmijët në një park, blutë e qytetit bregdetar arrestuan 30-vjeçarin me iniciale A.M., të cilit iu gjet edhe biçaku me vete.

Policia njofton se bëhet fjalë për një person që vuan nga sëmundje mendore.

Njoftimi i policisë:

Në lidhje me një video të publikuar në rrjete sociale, ditën e djeshme, në të cilën shfaqet një shtetas duke kanosur disa të mitur, në zonën e Lungomares, Vlorë, ju informojmë se:

Strukturat e Komisariatit të Policisë Vlorë, menjëherë kanë kryer verifikimet dhe kanë bërë të mundur identifikimin e shtetasit A. M., lokalizimin e tij, ditën e sotme, rreth orës 12:30, në zonën e Lungomares dhe shoqërimin në ambientet e Komisariatit.

Në përfundim të veprimeve procedurale u referuan materialet në Prokurori dhe nisi procedimi penal për shtetasin A. M., 30 vjeç, banues në Vlorë.

E rëndë në Vlorë/ Një person me thikë në dorë, tenton të qëllojë disa fëmijë (VIDEO)

Në cilësinë e provës materiale u sekuestrua një mjet prerës (biçak), që iu gjet 30-vjeçarit, gjatë kontrollit fizik.

Shtetasi A. M. është dërguar në spitalin psikiatrik Vlorë, për trajtim mjekësor, sepse vuan nga sëmundje mendore.

Drejtoria Vendore e Policisë Vlorë falënderon median dhe qytetarët për denoncimin e paligjshmërive dhe i fton ata që të vijojnë të denoncojnë në numrin 112, duke iu garantuar anonimat të plotë, reagim të menjëhershëm dhe të paanshëm.