June 5, 2024
Kronikë Lajmi i fundit

Me armë në makinë, arrestohet 30-vjeçari në Mallakastër

Një 30-vjeçar në Mallakastër ka rënë në prangat e policisë pasi qarkullonte me një armë zjarri në automjetin e tij.

 

Policia sekuestroi armën e zjarrit të llojit pistoletë, me krehër dhe municion luftarak.

 

“Shërbimet e Komisariatit të Policisë Mallakastër, në vijim të punës për parandalimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e armëmbajtjes pa leje, arrestuan në flagrancë shtetasin A. K., 30 vjeç, banues në Tiranë. Gjatë kontrollit shërbimet e Policisë i gjetën atij dhe sekuestruan, në cilësinë e provës materiale, një armë zjarri pistoletë, me krehër me municion luftarak.”