June 5, 2024
Kronikë Lajmi i fundit

Aksident i rëndë tek “Ura e Mbrostarit” në Fier, dy automjete përplasen kokë më kokë

Një aksident ka ndodhur pak më parë në vendin e quajtur “Ura e Mbrostarit” në hyrje të Fierit. Dy automjete tip “Nissan” dhe “Volkswagen” janë përplasur me njëra – tjetrën fatmirësisht vetëm me dëme materiale.

Sipas informacioneve paraprake nga vendngjarja drejtuesja femër e mjetit “Volkswagen” ka marrë lëndime të lehta dhe është dërguar në spitalin rajonal të Fierit ku mori ndihmën mjekësore.

Në vendngjarje kanë mbërritur policia dhe grupi hetimor të cilët po punojnë për zbardhjen e shkaqeve të këtij aksidenti.