May 13, 2024
Tirana, Albania
Kronikë Lajmi i fundit

Modelja e ekzekutuar në Ekuador, e dashura e “El Patron”, vrasësi i Ergys Dashit

Detaje të tjera kanë dalë në lidhje me ekzekutimin e missit ekuadorian Landy Párraga në një restorant të dielën në qytetin Quevedo.

Autoritetet nuk dinë të shprehen ende në lidhje me shkaqet e ekzekutimit mafioz të saj nga dy persona, ndërkohë që mediat vendase e lidhin me njërin prej narkotrafikantëve më të mëdhenj të vendit, siç është Leandro Norero.

I doli emri në përgjimet e një dosjeje kriminale, ekzekutohet ish-missi i njohur

Ai u vra në mënyrë makabre gjatë revoltës në njërin prej burgjeve të vendit në tetor të vitit të shkuar duke iu prerë koka.

Norero njihej si një ndër trafikantët më të mëdhenj në vend dhe mbante pseudonimin “El Patron”.

Mediat përfolën emrin e tij si personi që porositi vrasjen e Ergys Dashit në Ekuador dy vite më parë, ndërkohë që njihej edhe si financues i tre grupeve kriminale. Bëhet fjalë për grupet “Los Lobos”, banda më e madhe në vend; Los Tiguerones dhe Los Chones. Të trija grupet janë rivale të “Los Choneros”.