May 23, 2024
Tirana, Albania
Bota Lajmi i fundit

Tërmeti trondit Serbinë, lëkundjet ndihen për disa sekonda

Një tërmet i fuqishëm është regjistruar në orët e para të mëngjesit në Serbi, duke shkaktuar panik te banorët, një pjesë e të cilëve kanë braktisur banesat e tyre dhe kanë dalë në rrugë.

 

Sipas EMSC, tërmeti me magnitudë 4.4 Rihter u shënua rreth orës 08:42, teksa lëkundje ishin shumë të forta madje janë ndjerë dhe në Rumani.

 

Paraprakisht nuk raportohen të lënduar si pasojë e tërmetit, teksa autoritetet lokale kanë dalë në rrugë për verifikime.