May 27, 2024
Politikë

“Opozita do rikthehet në pushtet”, Berisha: Triumfi i Tiranës është fitore vendimtare për qeverinë teknike të ardhshme

 Ish-kryeministri Sali Berisha, gjatë fjalimit të sotëm para mbështetësve të tij bëri thirrje për pjesmarrje në protestën e lajmëruar për të martën.

Berisha tha fitorja e Tiranës është fitore vendimtare për rikthimin e opozitës në pushtet dhe për shpëtimin e Shqipërisë dhe çeljen e rrugës së integrimit të këtij vendi.

Ai tha se “çlirimi i shtëpisë së parë të kryeqytetit është fitore vendimtare për qeverinë teknike të ardhshme.”

PJESË NGA FJALA E BERISHËS:

Miqtë e mi, dje ishte një ditë e bardhë, një ditë fitoreje. Ishte agu i ngadhënjimit të opozitës mbi narkodiktaturën. Ndaj dhe këto ditë gjer të martën e bekuar që vjen, ta bëjmë natën ditë.

Të punojmë, të trokasim në çdo zemër të qytetarëve të Tiranës. Të mblidhemi të martën për të festuar fitoren. Fitoren e merituar. Fitorja, triumfi i Tiranës, çlirimi i shtëpisë së parë të kryeqytetit është fitore vendimtare për qeverinë teknike të ardhshme.

Është fitore vendimtare për rikthimin e opozitës në pushtet. Është fitore vendimtare për shpëtimin e Shqipërisë dhe çeljen e rrugës së integrimit të këtij vendi. Ndaj përsëri sonte u bëj thirrje të gjithë qytetarëve të bashkohemi në kauzën tonë të drejtë.
Ju bëj thirrje të gjithë atyre forcave politike, lëvizjeve politike që e ndjejnë se kleptokracia, se sundimi i drogës, bandave dhe krimit të Edi Ramës janë dramë e vërtetë kombëtare për shqiptarët.

Të bashkohemi, të përmbushim misionin tonë, shpëtimin e Shqipërisë. Është koha e provës, është ora e provës për çdo shqiptar që ndjehet opozitar. Për çdo shqiptar që përjeton padrejtësi në kurrizin e tij. Të bashkohemi në një front të përbashkët. Fitoren e kemi të sigurt.