May 13, 2024
Tirana, Albania
Bota Lajmi i fundit

VIDEO/ Me batanije në dorë tenton të rrëmbejë fëmijët në një shkollë fillore, arrestohet 33-vjeçari

Momentet e tmerrshme të përjetuara nga fëmijët e shkollave fillore në Kolorado kur një transgjinor 33-vjeçar tentoi të rrëmbejë njërin prej tyre u kap nga një kamera sigurie.

Në video duket Solomon Culligan, i cili ka hyrë në oborrin e shkollës fillore “Black Forest Hills” duke mbajtur një batanije ndërsa disa fëmijë të vegjël janë në oborr. Kur fëmijët kuptuan qëllimet e këqija të 33-vjeçarit i cili vrapon drejt tyre, ata fillojnë të bërtasin e të largohen.

“I huaj, rrezik,” thërrasin fëmijët teksa tentojnë të shpëtojnë.

33-vjeçari në fakt ka arritur të kapë njërin prej fëmijëve duke i hedhur batanijen, por në fund nuk ka mundur ta përfundojë kapjen pasi ka humbur ekuilibrin.

“Është një video shumë e ashpër. Është një nga gjërat që ti ke frikë si prind”, tha babai i njërit prej fëmijëve kur pa pamjet.

Culligan u arrestua pak larg dhe u akuzua për tentativë rrëmbimi. Djaloshi i cili për pak sa nuk u rrëmbye nga 33-vjeçari tha në polici se autorit i vinte erë alkooli dhe kishte pluhur të bardhë në fytyrë.

Sipas New York Post, Culligan u rendit si ngacmues seksual në vitin 2011 kur u dënua për seks pa pëlqimin e personit tjetër. Në atë kohë, në fakt, ai kishte pohuar se vuante nga depresioni.