May 13, 2024
Tirana, Albania
Kronikë Lajmi i fundit

I shpallur në kërkim për falsifikim dokumentash, arrestohet në Spanjë 31-vjeçari shqiptar

Një shtetas shqiptarë i shpallur në kërkim për falsifikim dokumentash është arrestuar nga Policia në Spanjë. 31-vjeçari me iniciale A.Z është ndaluar nga policia teksa ishte duke udhëtuar si pasagjerë në një automjet që sipas raportimeve po kryente veprime të dyshimta sapo ka parë patrullën e policisë. Automjeti është ndaluar nga policia dhe gjatë kontrollit është konstatuar se shqiptari (pasagjer në mjet) kishte një kartë identiteti false greke. Për këtë arsye ai është vënë në pranga.

 

Pas përpjekjeve të kryera me Korpusin e Policisë Kombëtare dhe Mossos d’Esquadra, u bë i mundur identifikimi i të arrestuarit si K. B, 31 vjeç dhe me kombësi shqiptare dhe me identitetin e tij të vërtetë u vërtetua se një urdhër arresti ishte ndaj tij nga gjykatat hetuese të Torrox në Málaga.