May 27, 2024
Kronikë Lajmi i fundit

E rëndë në Korçë/ I divorcuar dhe i braktisur nga fëmijët, gjendet i vdekur 82-vjeçari në banesë

Një i moshuar është gjetur ditën e sotme i pajetë në banesën e tij në Korçë.

Mësohet se Skënder Kita 82-vjeç jetonte prej vitesh i vetmuar në banesë, pasi ishte i divorcuar nga bashkëshortja dhe i braktisur nga fëmijët.

Gjithashtu motra e tij ka bërë denoncimin pasi ajo pre  1 muaji nuk kishte kontakt me 82-vjeçarin.

Menjëherë pas denoncimit policia ka shkuar në banesë dhe ka gjetur pa shenja jete 82-vjeçarin i cili është transportua në morgun e spitalit.