June 6, 2024
Lifestyle

Pesimizmi do ju pushtojë, parashikimi i Horoskopit për sot

Dashi

 

Pesimizmi do ju pushtojë sot dhe nuk do ndiheni aspak mirë. Për ju të dashuruarit pritët të vijë një ditë goxha e vështirë. Në shumë momente do gjendeni para sfidave tejet të vështira dhe nuk do dini çfarë hapash të hidhni. Nëse jeni beqarë më mirë prisni edhe pak kohë para se të hedhin hapa pasi sot mundësitë nuk do jenë të mira. Në punë dita do vazhdojë të jetë rutinë dhe në disa momente nuk do dini çfarë rruge të ndiqni. Reflektoni për disa momente para se te veproni. Për buxhetin do keni mbështetjen e të afërmve dhe miqve. Ata nuk do ju lënë asnjë moment në baltë.

 

Demi

 

Nuk do angazhoheni me asgjë gjatë kësaj dite dhe shumicën e kohës do jeni të ngrysur. Ju të dashuruarit do mbylleni në vetvete dhe nuk do doni as të flisni me partnerin. Kjo mund ta përkeqësoje disi marrëdhënien mes jush pasi partneri nuk do dijë çfarë të mendojë. Ju beqarët do realizoni një takim të papritur i cili mund t’ua ndryshojë njëherë e mirë të ardhmen. Në punë mos i harroni kurrë lajkat që iu janë bërë për t’iu prishur planet dhe kini kujdes. Mos ua jepni sot shuplakën atyre, por prisni momentin e duhur. Me buxhetin duhet të jeni më të matur se kurdoherë, pasi çdo gabim mund t’iu çojë në katastrofë.

 

Binjakët

 

Do mbështetni gjithë kohës tek Venusi sot për të qenë më joshës dhe të dashur, por në fakt gjërat nuk do ju ecin shumë mirë. Për ju të dashuruarit ka mundësi që dita e sotme të jetë e paqëndrueshme. Herë pas here mund të përjetoni edhe çaste tensioni dhe nuk do dini çfarë të bëni. Ju beqarët do bëni edhe gjëra të ekzagjeruara vetëm për ta ndryshuar statusin tuaj. Do ja dilni mbanë, por sërish nuk do ndiheni të qetë. Në punë duhet të përfitoni nga ndikimi i Mërkurit për të negociuar një kontratë të re. Buxhetin do e keni më tepër nën kujdes, por gjithsesi situata ende nuk do stabilizohet sa duhet.

 

Gaforrja

 

Ditë me shumë aksion do jetë kjo e sotmja për ju kështu që përfitoni sa më shumë. Nëse keni një lidhje shfrytëzojeni sa të mundeni çdo moment për t’ia shprehur edhe më tepër ndjenjat partnerit tuaj. Marrëdhënia në çift do jetë e jashtëzakonshme. Ju beqarët edhe pse do bëni të pamundurën nuk do arrini dot ta realizoni takimin që keni ëndërruar. Në punë ka mundësi që të merrni frytet e gjithë mundit dhe djersës që keni harxhuar. Edhe marrëdhëniet me kolegët e shefat do mund të përmirësohen. Buxheti do varet plotësisht nga mënyra sesi ju do silleni me paratë. Po shpenzuat kuturu gjendja do dobësohet tej mase.

 

Luani

 

Jupiteri do sjellë më shumë fat gjatë kësaj dite dhe do ju bëjë të jeni shprehës e diplomatë të vërtetë. Për ju të dashuruarit e sotmja do jetë mjaft romantike. Çdo gjë mes jush dhe partnerit ka për të ecur edhe më mirë nga sa ju mendonit. Ju beqarët nuk do mendoni shumë për dashurinë sepse do e keni ditën të ngarkuar me punë e angazhime. Në punë gjëja më e rëndësishme është të ruani kontrollin e situatës. Keni për ta para si do ju vijnë zgjidhjet edhe për problemet më të vështira. Në planin financiar gjendja nuk do jetë e keqe, megjithatë po u treguat vigjilentë nuk do bëni keq.

 

Virgjëresha

 

Gjatë kësaj dite Marsi do ua bëjë gjërat më të lehta. Do keni durim dhe guxim për të vepruar. Ju të dashuruarit do jeni gati të bëni edhe sakrifica ekstreme vetëm për të sjellë harmoninë dhe ngjyrat në jetën tuaj. Nëse jeni beqarë do keni disa takime ndryshe nga sa i kishit menduar, por që do ju sjellin ndryshime vërtet të mëdha në jetën sentimentale. Në punë do mendoni se rruga që keni ndjekur është e duhura për të arritur qëllimet dhe nuk do i dëgjoni këshillat e kolegëve. Analizojini gjërat me detaje para se të hidhni hapin e fundit. Në planin financiar keni për të pasur surpriza të mrekullueshme që do ua mbushin zemrën me gëzim.

 

Peshorja

 

Gjatë kësaj dite planetët do ua ndërlikojnë gjithçka. Asgjë nuk do ju ecë mirë dhe do debatoni edhe për disa çështje të së shkuarës. Ju beqarët nuk do arrini të joshni këdo që do pëlqeni, por nuk do kaloni aspak një ditë të keqe. Miqtë dhe të afërmit do iu mbajnë pranë. Në punë do dini t’i bëni gjërat shpejt dhe nuk do mendoni për pasojat nesër. Tregohuni sa më realistë dhe këshillohuni me miqtë e besuar. Në planin financiar duhet patjetër ta dyfishoni maturinë në mënyrë që të mos keni probleme.

 

Akrepi

 

Venusi do ua bëjë ditën më pasiononte sot. Do kujdeseni për çdo detaj dhe atmosfera do fillojë të ngrohet goxha. Nëse keni një lidhje, partneri do jetë më i kuptueshëm me ju dhe do ju tolerojë për shumë gjëra. Falë sjelljes së tij marrëdhënia në çift do përmirësohet. Ju beqarët do keni më në fund disa takime vendimtare të cilat do ua ndryshojnë jetën përgjithmonë. Në punë do bashkëpunoni me kolegët dhe çdo gjë do e bëni me mirëkuptim. Kjo do jetë gjë e mirë sepse do përparoni goxha. Me financat duhet të bëni pak durim sepse gjendja nuk mund të përmirësohet aq shpejt sa ju do dëshironi.

 

Shigjetari

 

Jo çdo gjë është ashtu si duket me shikim të parë dhe këtë do e vërtetoni sot. Për ju të dashuruarit do jetë një ditë rutinë. Në disa momente mund të ndiheni edhe keq nga mënyra sesi kanë rrjedhur gjërat dhe do mbylleni në vetvete. Ju beqarët do jeni me shumë fat në dashuri dhe do realizoni një takim mbresëlënës. Në punë do keni vullnet dhe motivim të pakrahasueshëm. Pavarësisht se do mundohen t’iu pengojnë, askush nuk do ja dalë dot. Me shpenzimet do jeni të pakujdesshëm dhe situata mund të marrë tatëpjetën.

 

Bricjapi

 

Edhe pse do e nisni me frikë ditën e sotme, asgjë e keqe nuk ka për t’iu ndodhur. Përkundrazi mund të përjetoni edhe emocione të forta. Ju të dashuruarit do kaloni një ditë të mbushur me çaste të lumtura dhe do ju duket sikur jeni nëpër ëndrra. Partneri do tregohet aq i përkujdesur për ju saqë do ju habitë. Ju beqarët do jeni më të matur me hapat që do hidhni dhe do mendoheni disa herë para se të pranoni ftesa. Në punë do përparoni goxha. Jo vetëm që do i habisni të gjithë, por në disa momente edhe vetë nuk do ju besohet. Ja që çdo gjë është me frymëzim. Për financat Jupiteri do sjellë begati dhe vetëm të mira. Do jeni me shumë fat.

 

Ujori

 

Gjatë kësaj dite do keni ide shumë të sakta për atë çfarë doni të bëni në vazhdim. Vendosmëria do ju bëjë të arrini edhe më shumë. Për ju të dashuruarit do mbizotërojë gjithë kohës qëndrueshmëria. Do i harroni të gjitha problemet e së shkuarës dhe do mendoni vetëm si ta bëni të ardhmen sa më të bukur. Ju beqarët do mrekulloheni nga një person që do takoni dhe do bëni të pamundurën për ta joshur. Nuk do jetë e thjeshtë, por as e pamundur. Në punë duhet të përfitoni nga dinamizmi që ju karakterizon për të arritur objektivat. Mos i dëgjoni çfarë do ju thonë kolegët, por ecni ashtu si dini. Financat më në fund do i ekuilibroni dhe do jeni të qetë.

 

Peshqit

 

Gjatë kësaj dite do preferoni të flisni me të vërteta dhe do tregoni atë që ndieni e mendoni. Ju të dashuruarit do merreni vesh për mrekulli me partnerin tuaj dhe mundet të bëni edhe plane afatgjata për të ardhmen. Toleranca dhe mirësjellja e partnerit do ju lërë me gojë hapur. Ju beqarët do realizoni plot takime, por asnjëri prej tyre nuk do ju duket aq interesant sa për t’i çuar më tej. Në punë, në disa momente edhe mund të nervozoheni sepse nuk do ju ecin gjërat vaj. Qetësohuni dhe ruani sa më gjatë gjakftohtësinë. Buxhetin do e menaxhoni me shumë përkujdes dhe maturi dhe nuk do keni asnjë lloj problemi në këtë sektor.