May 14, 2024
Tirana, Albania
Bota Lajmi i fundit

Po transportonin të burgosurin me furgon, i zunë pritë, vriten 3 policë

Të paktën 3 oficerë të administratës së burgut u vranë në “Eure” pasi furgoni me të cilin po transportonin një të burgosur u sulmua.

Mediat franceze shkruajnë se 3 efektivë janë vrarë dhe 3 janë të plagosur rëndë.

I burgosuri u arratis, ndërsa ministri i Brendshëm, Zherald Darmanë, njoftoi se po bëhen të gjitha përpjekjet për të gjetur kriminelët.

Sulmi dyshohet se u krijua nga një grup kriminelësh numri i të cilëve nuk dihet, por mësohet se ata kanë përdorur 2 automjete për krimin.

Ndërkohë që media të huaja kanë publikuar edhe pamjet e tmerrshme, ku tregohen momentet që  personat e armatosur hapin zjarr ndaj efektivëve të policisë.