May 27, 2024
Lajmi i fundit Politikë

Kotorri mbledh liderët e Ballkanit, të pranishëm 3 kryeministra shqiptarë

Mbahet sot në Kotorr të Malit të Zi samiti i liderëve të Ballkanit Perëndimor dhe Bashkimit Europian, ku pritet që në fokus të diskutimeve të jetë planin i rritjes për rajonin tonë.

Samiti do të organizohet nga kryeministri i Malit të Zi, Milojko Spajiç, teksa të pranishëm do të jenë dhe tre kryeministra shqiptarë, Edi Rama, Albin Kurti dhe Talat Xhaferri.

Të pranishëm në samit do të jenë dhe Komisioneri Evropian për Fqinjësinë dhe Zgjerimin Oliver Várhelyi dhe Ndihmës sekretari i Shtetit amerikan për Evropën dhe Euroazinë, James O’Brien,