April 18, 2024
Tirana, Albania
Ekonomi Lajmi i fundit

Euro bie në 102.6 lekë! Monedha europiane nuk ndalon rënien edhe në prill

Afrimi i sezonit veror po shton edhe më tej dhe presionet ndaj kursin e këmbimit. Monedha europiane edhe në fillim të muajit prill

Read More
Sport

Ramadani: Shqipëria do të përballet me Italinë vetëm për fitore

Pavarësisht së nuk mori maksimumin në fushë, tek Leçe u dallua Ylber Ramadani që bëri një paraqitje pozitive dhe në fund u veçua

Read More
Politikë

Shqipëria 15 vite në NATO, Rama falenderon DASH për urimin: Nder për ne që qëndrojmë krah për krah me aleatët

Kryeministri Edi Rama ka falenderuar Sekretarin amerikan të Shtetit, Antony Blinken, pas urimit të DASH për 15-vjetorin e anëtarësimit të Shqipërisë në NATO.

Read More
Lifestyle

Nga Billie Eilish te Katy Perry, 250 artistë kundër inteligjencës artificiale

Është intensifikuar lëvizja e revoltës kundër inteligjencës artificiale. Pas Hollivudit, është radha e industrisë muzikore të shprehë kolektivisht pakënaqësinë e saj.   Më

Read More
Aktualitet Lajmi i fundit

“Qëndrimet gjeopolitike të Shqipërisë sollën sulme kibernetike ndaj bankave”

Qëndrimet gjeopolitike të Shqipërisë në arenën globale prodhuan sulme kibernetike ndaj bankave në vend. Në këtë përfundim del Banka e Shqipërisë në raportin

Read More
Kosova Lajmi i fundit

“Kur ushtria të kthehet në Kosovë”, grafite në veri, policia: Mbetemi vigjilentë për çdo akt kriminal

Grafite me përmbajtje nacionaliste serbe janë parë sërish në rrugët e Zveçanit, një nga katër komunat veriore me shumicë serbe.   “Kur ushtria

Read More
Bota Lajmi i fundit

Sulmi me armë në një shkollë në Finlandë, e plagosur edhe një vajzë shqiptare

Në sulmin me armë zjarri që ndodhi brenda një shkolle në qytetin e Vantas, në Finlandë, ka mbetur e plagosur edhe një vajzë

Read More
Bota Lajmi i fundit

Investimi 2.5 mld euro që i fut “drithërimat” Putinit, si do të jetë baza më e madhe e NATO-s në Evropë

Live TV Investimi 2.5 mld euro që i fut “drithërimat” Putinit, si do të jetë baza më e madhe e NATO-s në Evropë

Read More
Politikë

Kërkohet Rama dëshmitar, nis punën komisioni hetimor për ndërhyrjet në sistemin TIMS

Komisioni hetimor për ndërhyrjet në sistemin TIMS ngriti siparin. Kryetari i komisionit, demokrati Ervin Salianji prezantoi dhe planin e hetimit 6-mujor, ndërsa nënkryetari

Read More
Kronikë Lajmi i fundit

Ndalohet furgoni në Portin e Durrësit, shoferit e pasagjerit i gjejnë orë dore e bizhuteri të fshehura në trup

Në Portin e Durrësit është evidentuar dhe goditur një tjetër rast i fshehjes dhe kontrabandës së sendeve e mallrave. Kështu njoftohet se janë

Read More