April 24, 2024
Tirana, Albania
Kronikë Lajmi i fundit

EMRAT/ “Sundimi i ligjit” godet sërish, arrestohen 3 persona të shpallur në kërkim për vepra të ndryshme penale

Në kuadër të megaoperacionit “Sundimi i Ligjit”, policia e Krujës ka kapur dhe vënë  në pranga tre të shtetas të shpallur në kërkim,

Read More
Kosova Lajmi i fundit

AK-47, karikatorë, municione dhe elektroshok, zbulohet baza e armëve në shtëpinë e një serbi në Zveçan

Policia e Kosovës njofton se ka gjetur dhe sekuestruar një sasi të konsiderueshme armësh dhe municionesh si dhe materiale të tjera luftarake në

Read More
Kronikë Lajmi i fundit

Shkelma e grushte ndaj punonjësve të policisë në protestën e 19 prillit, arrestohet 53-vjeçari

Policia e Tiranës ka arrestuar 53-vjeçarin me iniciale, A.M, pasi është përfshirë në aktet e dhunës gjatë protestës së datës 19 prill, para

Read More
Aktualitet Lajmi i fundit

Përmbytje në Vlorë nga reshjet e shiut, kaos në trafik

Disa nga rrugët e qytetit të Vlorës janë përmbytur këtë të diel për shkak të reshjeve të shiut. Reshjet e dendura dhe akset

Read More
Bota Lajmi i fundit

Miratohen 95 miliardë dollarë, SHBA ndihmon Ukrainën, Izraelin dhe Tajvanin, “mbyll” TikTok

Dhoma e Përfaqësuesve miratoi një paketë multi-miliardëshe, që përfshin ndihmën për Ukrainën dhe Izraelin. Me 311 vota pro dhe 112 kundër, paketa për

Read More
Lifestyle

Horoskopi 21 prill 2024, zbuloni parashikimet e yjeve

Bëni zgjedhjet që ju duken më të arsyeshme gjatë kësaj dite dhe mos mendoni më sesi do ecin gjërat më vonë. Jetoni momentin

Read More
Kronikë Lajmi i fundit

Armëmbajtje pa leje dhe shpërndarje droge, policia finalizon dy operacione në Sarandë, 2 në pranga

Policia e Sarandës ka arrestuar dy persona në kuadër të operacioneve “Strike 11” dhe “Strike 12 për goditjen e armëmbajtjes pa leje dhe

Read More
Sport

Starton Half Marathon 2024 në Vlorë, pjesëmarrës nga vende të ndryshme të botës

Në qytetin e Vlorës ka startuar “Half Marathon 2024”. Me pjesëmarrje të rreth 1200 personave, maratona është e ndarë në tre gara, 5

Read More
Bota Lajmi i fundit

Dy helikopterë të ushtrisë japoneze përplasen në ajër, 1 viktimë e 7 të zhdukur, dalin pamjet

Një anëtar i ekuipazhit të helikopterit japonez ka humbur jetën dhe shtatë tjerë konsiderohen të zhdukur, si pasojë e përplasjes së dy helikopterë

Read More
Kronikë Lajmi i fundit

120 arrestime për drogë në Tiranë në tre muaj! Pesë persona ndiqen penalisht çdo ditë

Mesatarisht në një ditë 5 persona në kryeqytet evidentohen duke konsumuar një vepër penale që lidhet me drogën. Në vetëm 3 muajt e

Read More