April 24, 2024
Tirana, Albania
Kronikë Lajmi i fundit

Dëshmia tronditëse/ Stafi i Bibby Stockholm në Britani u tall me vdekjen e Leonard Farrukut: Një gojë më pak myslimane për të ushqyer

Vdekja e të riut shqiptar, Leonard Farruku, në qendrat e emigrantëve në Britani vijon ende prej muajsh në vëmendjen e mediave britanike dhe.

Read More
Lifestyle

Pesë gjëra që nuk i dinit për Gestapon, policinë sekrete gjermane

Me përhapjen e pushtimit gjerman në Evropë, Gestapo (shkurtesa e Geheime Staatspolizei (Policia Sekrete e Shtetit) u bë krahu politik i SS dhe.

Read More
Politikë

Pse mungon në tubimet kundër Veliajt? Basha: S’bëhet protestë me Ilir Metën

Lulzim Basha e konsideron Ilir Metën, arsyen kryesore pse ai dhe përfaqësues të PD-së zyrtare munguan në protestat që Aleanca për Teatrin, Rithemelimi.

Read More
Aktualitet Lajmi i fundit

Hyn në fuqi amnistia, përfitojnë 1100 të dënuar, 700 lirohen menjëherë, 400 përfitojnë ulje dënimi

Nis sot zbatimi i ligjit për amnistinë penale. Numri i të dënuarve që përfitojnë është 1100, prej të cilëve 700 do të lirohen.

Read More
Lifestyle

Si ta ndaloni kollën te fëmijët në mënyrë natyrale?

Kolla mund të jetë simptomë e një ftohjeje ose gripi, mund të jetë shenjë e një alergjie apo edhe refluksi, por cilado qoftë.

Read More
Bota Lajmi i fundit

Izraeli intensifikon sulmet në gjithë Gazën

Sulmet izraelite u intensifikuan në të gjithë Gazën të martën në disa nga goditjet më të fuqishme prej javësh, sipas banorëve. Ndërkohë ushtria.

Read More
Aktualitet Lajmi i fundit

Vranësira dhe reshje shiu, në disa zona priten rrebeshe. Si do jenë temperaturat

Si pasojë e dy qendrave të presionit të ulët atmosferik, përkatësisht njëra në Mesdhe dhe tjetra në veri të Ballkanit, Shqipëria do të.

Read More
Lajmi i fundit Lifestyle

Horoskopi 24 prill, zbuloni parashikimin e yjeve për secilën shenjë

Dashi Të mërkurën ju po përjetoni një periudhë të gjallë dhe të zjarrtë, si në dashuri, ashtu edhe në punë ku një projekt.

Read More
Aktualitet Lajmi i fundit

Pirateria televizive, AMA: Po rishikojmë ligjin, problem transmetimi në internet

Pirateria televizive vijon të mbetet një nga problematikat që Autoriteti i Mediave Audiovizive (AMA) ka raportuar edhe gjatë vitit 2023 duke nënvizuar se.

Read More
Kosova Lajmi i fundit

Dyshimi për cilësinë e mishit në Kosovë, Agjencia e Ushqimit del me sqarime

Agjencia e Ushqimit dhe Veterinarisë ka dalë me një njoftim për cilësinë e mishit në Kosovës, pas pretendimeve të ngritura për sigurinë dhe.

Read More