April 12, 2024
Tirana, Albania
Bota

Deputetja shqiptare në Kroaci, do rizgjedhjen përballë boshnjakëve: Urë lidhëse për shqiptarët

Më 17 prill kroatët do të votojnë në zgjedhjet parlamentare, ku sipas sondazheve favorit për të fituar janë të djathtët. Deputetja shqiptare Ermina.

Read More
Aktualitet Lajmi i fundit

Skandali i “TIMS”, kush janë dy drejtuesit e lartë nën hetim nga SHISH dhe pse AMP zvarrit procedurën?

Disa ditë më parë, opinioni publik u trondit nga një ngjarje tepër e rëndë shtetërore, që ka të bëjë me sigurinë e qytetarëve.

Read More
Politikë

Opozita e Bashkuar në Durrës, Noka: Dera e hapur për të majtën, kapërcejmë animin ideologjik

Opozita e bashkuar ka një qëllim të qartë, rrëzimin e Edi Ramës nga pushteti. Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Flamur Noka, deklaroi.

Read More
Ekonomi Lajmi i fundit

Euro arrin në 101.31 lekë, Superleku shfaq sinjalet që në muajin prill

Muaji prill e ka përballur monedhën europiane në një nivel të ri minimal për vitin 2024 në raport me lekun vendas. 101.31 lekë.

Read More
Lajmi i fundit Politikë

Macron i impresionuar nga reformat, Rama: Krenarë që kemi një tjetër mik të afërt, “integrimi” më pak burokratik

Kryeministri Edi Rama ndodhet ditën e sotme në Paris, ku është pritur nga presidenti francez Emmanuel Macron. Në një deklaratë të përbashkët për.

Read More
Politikë

Meta paralajmëron riorganizim të partisë, për cili ishte mesazhi i koduar i kreut të PL?

Kryetari i Partisë së Lirisë Ilir Meta, me anë të një postimi në rrjetet sociale shprehet se është koha për rithemelimin e Partisë.

Read More
Politikë

Rama pritet me nderime ushtarake në Francë, agjenda e kryeministrit shqiptar

Kryeministri shqiptar Edi Rama ndodhet në Francë, në kuadër të një vizite dy ditore, me ftesë të presidentit francez Emanuel Macron. Kreu i.

Read More
Kronikë Lajmi i fundit

Tjetërsimi i pronave në Spitallë/ Aksion në Kadastrën e Durrësit, arrestohen 5 persona, mes tyre edhe ish-drejtori i Hipotekës

Një aksion me urdhër të prokurorisë së Durrësit po zhvillohet në Kadastër. Si pasojë e operacionit, pesë persona kanë përfunduar në pranga, ndërkohë.

Read More
Aktualitet Lajmi i fundit

Çfarë përmban marrëveshja mes Policisë së Shtetit dhe Policisë Bashkiake? Flet Taulant Balla

Ministri i Brendshëm Taulant Balla mbajti një konferencë për media, ku ishin të pranishëm edhe kryetari i Bashkisë Tiranë Erion Veliaj, si dhe.

Read More
Aktualitet Lajmi i fundit

Pse emëruat në krye të IT të Policisë një person pa certifikatë sigurie? Si përgjigjet Muhamet Rrumbullaku?

Drejtori i Policisë së Shtetit Muhamet Rrumbullaku, në fjalimin e mbajtur përpara gazetarëve, u pyet nga gazetarët se përse ka emëruar një person.

Read More