June 5, 2024
test

EMRI/ Vetëvritet me armë zjarri 37-vjeçari

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Nartë të Vlorës. Raportohet se viktima është identifikuar si Arjan Demiraj. Ngjarja ka ndodhur në orët e pasdites së sotme. Policia ka nisur hetimet lidhur me ngjarjen e rëndë.

Read More
test

Sot protesta e opozitës para Bashkisë së Tiranës, policia me plan masash: Rrugët që do të bllokohen

Opozita dhe “Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit” mbajnë sot protestën e radhës para Bashkisë së Tiranës. Duke marrë shkas nga tubimi, Policia e Shtetit ka marrë një sërë planesh për mbarëvajtjen e rendit dhe sigurisë gjatë protestës. Njoftohet se duke nisur nga 09:30 e në vijim, do të ketë bllokim të përkohshëm të qarkullimit të

Read More
test

Nuk u preferua nga Silvinjo, reagon menaxheri i Uzunit: Si mund të lihet jashtë me 11 gola në La Liga?! Ka statistikat më të mira se 5 nga 6 sulmuesët e grumbulluar

Myrto Uzuni nuk u preferua nga trajneri Silvinjo në listën e bërë publike ditën e sotme, në prag të Europianit që starton më 14 qershor. Lënia jashtë e Uzuni ka shkaktuar debate të shumte, ndërkohë që nuk ka munguar edhe reagimi i menaxherit të sulmuesit beratas. Bëhet fjalë për Franci Boden, i cili nëpërmjet një

Read More
test

Horoskopi për ditën e sotme, 28 maj 2024

Dashi Nën sfondin e një dielli që do të heshtë, ndoshta më shumë se duhet për shijen tuaj, ju do të përpiqeni të mbani ndezur dialogun, për të shkëmbyer ide, pasione e ambicie. Në dashuri jeni ju që do t’i jepni tonet situatës, duke vendosur e stabilizuar prioritetet në çift. Përfitoni për t’i bërë gjërat

Read More
test

KLP miraton mbarimin e mandatit të Alfred Ballës me 9 vota pro

Këshilli i Lartë Prokurorisë miraton me 9 vota pro mbarimin e mandatit të Alfred Ballës. Pas këtij vendimi ai nuk mund të qëndrojë në funksionin e kryetarit të KLP-së, pas vendimit të dhënë nga KPA, për përjashtimin e tij nga sistemi për 15 vite. E vetmja që votoi kundër nga anëtarët ishte Nurihan Seiti. Alfred

Read More