April 24, 2024
Tirana, Albania
Kronikë Lajmi i fundit

Aksident fatal në Itali, ndërron jetë 32-vjeçari shqiptar, plagosen 7 të tjerë

Një 32-vjeçar shqiptar ka humbur jetën ndërsa 7 të tjerë kanë mbetur të plagosur pas një aksidenti të rëndë mbrëmjen e së dielës në Brescia të Italisë. Mediat italiane raportojnë se i riu shqiptar ka humbur kontrollin e mjetit tip “Porsche” që drejtonte për shkak të shpejtësisë së madhe, duke goditur disa makina të tjera. Pas

Read More
Kosova Lajmi i fundit

Aksident i rëndë në Pejë, makina përplas dy fëmijë dhe tenton të largohet

Një makinë ka aksidentuar dy fëmijë në Pejë dhe më pas ka tentuar të largohet nga vendi i ngjarjes, por është bllokuar nga kalimtarët e rastit. Policia e Pejës bën me dije se fëmijët e aksidentuar janë dërguar në spital. “Sot rreth orë s14:45 policia është njoftuar për një aksident. Në këtë aksident kanë qenë

Read More
Bota Lajmi i fundit

Aksident i rëndë në Itali, vdesin dy karabinierë

Dy karabinierë humbën jetën në një aksident rrugor që ndodhi në orët e vona të mbrëmjes në provincën e Salernos. Tre makina, përfshirë atë ku udhëtonin efektivët e ruajtjes së rendit, u përplasën me njëra-tjetrën përgjatë rrugës që lidh komunat Eboli dhe Campagna. Sipas të dhënave, viktimat janë Marshalli Francesco Pastore, 25 vjeç dhe oficeri

Read More
Kronikë Lajmi i fundit

Përplasen dy makina në Fushë-Krujë, njëra shpërthen në flakë

Një aksident rrugor ka ndodhur pasditen e sotme në fshatin Larushk të Fushë- Krujës. Në aksident janë përfshirë një makinë tip “Benz” dhe një tip “Golf 5”. Pas përplasjes një nga automjetet ka shpërthyer në flakë. Raportohet se nuk ka viktima dhe as të plagosur. Mjeti është përfshirë nga flakët, por drejtuesi ka mundur të dalë

Read More
Kosova

Aksident në Kosovë, përplasen dy makina, 9 persona përfundojnë në spital

Një aksident i rëndë rrugor ka ndodhur në Klinë të Kosovës. Në aksident janë përfshirë dy automjete të cilat janë përplasur me njëra-tjetrën. Lajmin e ka konfirmuar për mediat në Kosovë, zëdhënësi i policisë për rajonin e Pejës, Driton Rugova. Ai tha se të lënduarit janë dërguar në spital për të marrë ndihmën e nevojshme

Read More
Bota Lajmi i fundit

Vetëm 95 metër larg, avioni me 147 pasagjerë rrezikon të përplaset me kullën e kontrollit

Një Boeing 737-800 i kompanisë ajrore amerikane “Southwest Airlines” me 153 persona në bord ka rrezikuar të përplaset me kullën e kontrollit të aeroportit LaGuardia në Nju Jork, pasi përfundoi jashtë trajektores së tij gjatë zbritjes. Incidenti ndodhi të shtunën më 23 mars. Avioni me 147 pasagjerë, 2 pilotë dhe 4 stjuardesa u nis nga

Read More
Kronikë Lajmi i fundit

BMW përfundon në kanal, plagoset çifti në Fier

Një aksident ka ndodhur pak minuta më parë në aksin Fier- Seman, në vendin e quajtur “ Ura e Bacinozit”. Një automjet tip “BMW” pasi ka humbur kontrollin  ka përfunduar në kanalin anësor të rrugës. Burimet paraprake bëjnë me dijë se në automjet po udhëtonte një çift bashkëshortësh të cilët janë transportuar me urgjencë në

Read More
Bota Lajmi i fundit

Aksident i rëndë në Bolivi, kamioni përplaset kokë më kokë me autobusin, 14 viktima

Një aksident i rëndë është regjistruar të enjten në Bolivi ku humbën jetën 14 persona. Më tej bëhet me dije se kanë mbetur të plagosur edhe dy persona të tjerë. Ngjarja e rëndë u regjistrua pasi një autobus u përplas me një kamion në një rrugë rurale në jugperëndim të Bolivisë. “Nëntë gra, katër burra

Read More
Bota Lajmi i fundit

Kamioni merr para grupin e fëmijëve në Irak, 6 viktima, 14 në gjendje kritike

Një kamion ka përplasur për vdekje një grup fëmijësh në qytetin jugor të Irakut, Basra. Si pasojë gjashtë nxënës të shkollave fillore humbën jetën në vendngjarje dhe 14 të tjerë u plagosën, tha Ministria e Brendshme në një deklaratë. Shoferi humbi kontrollin pasi frenat e kamionit nuk punuan dhe u përplas me një grup nxënësish

Read More
Aktualitet Lajmi i fundit

Aksidenti me tetë viktima në Këlcyrë, Balla: Shumë i prekur!

Ministri i Brendshëm Taulant Balla ka reaguar për aksidentin tragjik të ndodhur në aksin rrugor Këlcyrë-Përmet. Balla shprehet i prekur nga kjo ngjarje e rëndë, ku mbetën të vdekur 7 shtetas të huaj emigrantë nga vendet e treta dhe drejtuesi i mjetit një shtetas shqiptar. Aksident tragjik në Këlcyrë, 8 viktima Gjithashtu nënvizon se Ministria

Read More