April 12, 2024
Tirana, Albania
Lifestyle

“Receta nga zemra”/ Pamela Anderson publikon librin e ri të gatimit të titulluar “I love you”

Aktorja e njohur Pamela Anderson ka bërë të ditur se po publikon një libër të ri gatimi. Aktorja u frymëzua nga familja e saj dhe shkroi një libër prej 228 faqesh, i cili përfshin 80 receta të bëra vetë me bazë bimore. Sipas njoftimit për shtyp libri i saj u krijua fillimisht si një dhuratë

Read More
Lifestyle

Megan Fox heq dorë nga flokët rozë, një epokë e re nis për të

Aktorja e njohur Megan Fox vendosi të bëjë një ndryshim në look-un e saj. Fox njihet për ndryshimet e guximshme në pamjen e saj, ku më e fundit është ajo me flokët rozë. Mirëpo, duket se ngjyra rozë i është mërzitur, ndaj këtë herë ka provuar diçka ndryshe. Në një postim që Megan ka bërë

Read More
Lifestyle

Nga Billie Eilish te Katy Perry, 250 artistë kundër inteligjencës artificiale

Është intensifikuar lëvizja e revoltës kundër inteligjencës artificiale. Pas Hollivudit, është radha e industrisë muzikore të shprehë kolektivisht pakënaqësinë e saj.   Më shumë se 250 artistë nënshkruan këtë të martë një letër të hapur drejtuar kompanive të teknologjisë, zhvilluesve dhe platformave të transmetimit kundër inteligjencës artificiale gjeneruese që përdor punën e tyre pa leje

Read More
Kulturë

Margarita Xhepa sot 90 vjeç, “Artistja e Popullit” me 180 role në teatër e filmin shqiptar

Aktorja e njohur ‘Nderi i Kombit”, Margarita Xhepa feston sot 90 vjetorin e lindjes. Margarita Xhepa, lindi më 2 prill 1934 dhe është një nga zonjat më të mëdha të teatrit dhe filmit shqiptar. Gjatë karrierës së saj, ka krijuar mbi 150 role në teatër dhe 32 role në kinematografi. Edhe ministri i Ekonomisë, Kulturës

Read More