April 18, 2024
Tirana, Albania
Politikë

A ishte Argita Malltezi ajo që e futi në politikë? Basha: Nuk është e vërtetë, Sali Berishën e njihja vetë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka folur për herë të parë për mënyrën se si ka hyrë në politikë, dhe nëse ishte vajza e Berishës, Argita Malltezi ajo që e futi në parti. Basha tha se një gjë e tillë nuk është e vërtetë dhe se kjo ka lindur si motiv politik, për ta

Read More
Aktualitet Lajmi i fundit

Vajza e Berishës u bashkohet qytetarëve në protestë, Malltezi: Veliaj, kopje e shëmtuar e Ramës!

Vajza e ish-kryeministrit Sali Berisha, Argita Malltezi është bashkuar sot në protestën që po organizohet para bashkisë së Tiranës kundër dosjes 5D Konstruksion. Protesta është organizuar nga opozita dhe qindra qytetarë i janë bashkuar protestës ku bëjnë thirrje për largimin nga detyra të kryebashkiakut, Erjon Veliaj. Malltezi gjatë fjaleës së saj para mediave u shpreh se

Read More
Aktualitet Lajmi i fundit

Gjykata e Lartë lë në fuqi sekuestron e 25 pasurive të Jamarbër dhe Argita Malltezit

Gjykata Lartë ka lënë në fuqi sekuestron e 25 pasurive të Jamarbër dhe Argita Malltezit. Trupa gjykuese e përbërë nga Ilir Panda, Sokol Binaj dhe Sandër Simoni, nuk kanë pranuar rekursin e dhëndrit dhe vajzës së ish-kryeministrit Berisha duke lënë në fuqi vendimin e Gjykatës së Posaçme të Apelit. Pasuritë në fjalë u vunë nën

Read More