April 17, 2024
Tirana, Albania
Kronikë

Trafik armësh nga Maqedonia e Veriut në Shqipëri, kapet 33-vjeçari

Një 33 vjeçar është arrestuar nga policia në zonën e Skroskës në Përrenjas, nën akuzën e trafikimit të armëve të zjarrit. Në kuadër të operacionit “Border Crossing” u bë i mundur arrestimi në flagrancë i shtetasit Sh.Ç, të cilit iu gjetën një automatik kallashnikov dhe një armë gjahu, të cilat dyshohet se i kishte kaluar

Read More