April 17, 2024
Tirana, Albania
Kronikë Lajmi i fundit

Kërkoi lirimin nga burgu, Apeli i GJKKO rrëzon kërkesën e Ramazan Rrajës

Gjykata e Posaçme e Apelit për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar, ka rrëzuar kërkesën e Ramazan Rrajës, për revokimin e masës së sigurisë “Arrest në burg”. Ramazan Rraja u arrestua si person i përfshirë në atentatin ndaj ish-prokurorit të Durrësit Arjan Ndoja. KOMUNIKIM PËR MEDIAN Gjykata e Posaçme e Apelit për Korrupsionin dhe Krimin e

Read More
Politikë

Berisha sërish kërkesë për ndryshimin e masës së sigurisë, gjykata shtyn seancën

Gjykata e Posaçme shqyrton sot një tjetër kërkesë të ish-kryeministrit, Sali Berisha, për ndryshim të masës së sigurisë. Përmes avokatëve të tij Berisha kërkon zëvendësimin e masave të para të të sigurimit të dhëna ndaj tij, “detyrimi për tu paraqitur në policinë gjyqësore” dhe “ndalim i daljes jashtë shtetit” në një masë më të butë.

Read More