April 24, 2024
Tirana, Albania
Lajmi i fundit Politikë

“Gabime mund të kem bërë dhe unë”, Veliaj reagon për arrestimin e drejtorëve!

Kryebashkiaku Erion Veliaj ka dalë sot në një komunikim për mediat dhe ka thyer heshtjen për arrestimet ish-drejtorëve të Bashkisë së Tiranës, Redi Molla, Taulant Tushe dhe Mariglen Qato. Veliaj tha se ata ishin në krye të detyrës. Ai e cilësoi të gjitha reagimet e opozitës si gjueti shtrigash. Po ashtu Veliaj shtoi se kryebashkiaku nuk

Read More
Kronikë

Arrestohet një 60-vjeçar në Tiranë, abuzoi seksualisht me një të mitur

Një e mitur ka denoncuar në polici se një 60-vjeçar e ka abuzuar seksualisht prej 3 muajsh. Ngjarja ka ndodhur në një fshat të Tiranës, ndërsa 60 vjeçari është arrestuar pasi denoncimit të 16-vjeçares. “Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Nr. 1 ndaluan me iniciativë shtetasin K. B., 60 vjeç, pasi dyshohet

Read More