April 17, 2024
Tirana, Albania
Kosova

Tentoi të largohej nga vendi me 10 kg heroinë me vlerë 200 mijë euro, arrestohet kosovari në Merdarë

Një shtetas kosovar është arrestuar nga policia e Kosovës në Merdarë, pasi u kap në automjet me 20 pako me lëndë narkotike të llojit heroinë. Pesha e pakove arrinte vlerën e 10 kilogramëve dhe kap vlerën e 200 mijë eurove. Kosovari me dy shtetësi  atë kosovare dhe atë kroate po udhëtonte me një automjet me

Read More
Kronikë

Dyshohet se ka ngacmuar seksualisht dy vajzat e tij të mitura, arrestohet 39-vjeçari në Kukës

Një 39-vjeçar është vënë në pranga në Kukës pasi dyshohet se ka dhunuar psikologjikisht bashkëshorten dhe ngacmuar seksualisht dy vajzat e tyre të mitura. Siç bën të ditur policia, 39-vjeçarit iu gjetën në banesë, 14 kapsolla detonatore, 2 fitilë zjarrpërcjellës, 1 garantë ofensive dore dhe 5 krehra automatikësh. Municioni luftarak u sekuestrua nga Policia.

Read More
Kronikë Lajmi i fundit

EMRI/ Vrau nipin teksa po pastronte armën, arrestohet pas dy vitesh 65-vjeçari

65-vjeçari, Vlash Jakaj është vënë në pranga disa vite pasi vrau nipin e tij me armë gjahu.Mësohetse Jakaj vrau nipin e tij  aksidentalisht teksa po pastronte armën e gjahut. Në lidhje me këtë ngjarje Gjykata e Shkallës së Parë e Juridiksionit të Përgjithshëm Shkodër dënoi 65-vjeçarin me 1 vit e 6 muaj burgim, për veprat

Read More
Kronikë

Trafik armësh nga Maqedonia e Veriut në Shqipëri, kapet 33-vjeçari

Një 33 vjeçar është arrestuar nga policia në zonën e Skroskës në Përrenjas, nën akuzën e trafikimit të armëve të zjarrit. Në kuadër të operacionit “Border Crossing” u bë i mundur arrestimi në flagrancë i shtetasit Sh.Ç, të cilit iu gjetën një automatik kallashnikov dhe një armë gjahu, të cilat dyshohet se i kishte kaluar

Read More
Kronikë

Përndiqte një 38-vjeçare dhe e kanoste me publikim të fotove intime, arrestohet i riu

Policia ka vënë në pranga një 21-vjeçar në Vlorë, pas kallëzimit nga një 38-vjeçare se një shtetas i kishte shkaktuar ankth dhe pasiguri. Sipas 38-vjeçare, i riu vlonjat e kishte përndjekur dhe e kanoste se do të publikonte disa foto intime të saj. Njoftimi i policisë: Shërbimet e Komisariatit të Policisë Vlorë, në vijim të

Read More
Kronikë Lajmi i fundit

I dënuar përjetë për vrasje të dyfishtë, kapet shqiptari i kërkuar prej vitit 1997

Një shtetas shqiptar i shpallur në kërkim ndërkombëtar që prej vitit 1997 për vrasje të dyfishtë është arrestuar nga policia italiane në qytetin e Materas. Në kuadër të operacionit të koduar “Verdikti”, si rezultat i shkëmbimit të menjëhershëm të informacioneve të siguruara nga Departamenti i Policisë Kriminale, me Policinë e Materas u bë i mundur

Read More
Kronikë Lajmi i fundit

U kap me pistoletë në makinë, arrestohet 38-vjeçari në Tiranë

Një 38-vjeçar është arrestuar nga forcat “Shqiponja” pasi iu gjet një armë zjarri në automjet. Ai u lokalizua në rrugën “Frang Bardhi” në Tiranë dhe gjatë kontrollit në çantën e tij të dorës u gjet një pistoletë me krehër me municion luftarak, e cila u sekuestrua në cilësinë e provës materiale. “Si rezultat i këtij

Read More
Lifestyle

Arrestohet spiuni kinez, vodhi të dhënat e Inteligjencës Artificiale

Një ish-inxhinier softueri i Google është vënë nën akuzë në Shtetet e Bashkuara për vjedhjen e sekreteve tregtare në lidhje me inteligjencën artificiale, ndërsa punonte fshehurazi për dy kompani kineze. Linwei Ding, i njohur gjithashtu si Leon Ding, u padit në Kaliforni me katër akuza dhe u arrestua të mërkurën. Shtetasi kinez dyshohet se ka

Read More