April 18, 2024
Tirana, Albania
Kronikë

Zbardhet atentati ndaj 24-vjeçarit në Shkodër, arrestohet autori

Pa kaluar 24 orë, është zbardhur atentati ndaj 24-vjeçarit të regjistruar ditën e djeshme në Shkodër. Mësohet se autor është M. Ç., 50 vjeç, banues në Shkodër, i cili është vënë në prangat e policisë. Nga hetimet është mësuar sr 50-vjeçari, për shkak të një konflikti të çastit, për motive të dobëta, ka tentuar të

Read More
Bota

Atentat në Bari, vritet me pistoletë nipi i bosit të mafies

Një personazh i rëndësishëm i krimit në Itali, është ekzekutuar mbrëmjen e kaluar në Bari, në një atentat me armë zjarri. Raffaelle “Lello” Capriati, djali i Sabinos dhe nipi i Tonino Capriatit, ky i fundit bosi historik i klanit mafioz me të njëjtin emër nga Bari i vjetër, u qëllua disa herë me pistoletë në

Read More