April 24, 2024
Tirana, Albania
Lajmi i fundit Politikë

Tre drejtorët e bashkisë së Tiranës në burg, Rama: Bashkohem fjalë e presje me deklaratën e Veliajt

Pas reagimit të Erion Veliajt, në lidhje me arrestimet e zyrtarëve të bashkisë, edhe kryeministri Edi Rama, ka mbështetur qëndrimin e kryebashkiakut të Tiranës. Kreu i qeverisë, njëkohësisht kryetar i Partisë Socialiste, thotë se është dakord me qëndrimet e Veliajt e shton se mbështetja e tyre për SPAK-un, nuk është propagandë, por vullnet i hekurt politik.

Read More
Lajmi i fundit Politikë

“Gabime mund të kem bërë dhe unë”, Veliaj reagon për arrestimin e drejtorëve!

Kryebashkiaku Erion Veliaj ka dalë sot në një komunikim për mediat dhe ka thyer heshtjen për arrestimet ish-drejtorëve të Bashkisë së Tiranës, Redi Molla, Taulant Tushe dhe Mariglen Qato. Veliaj tha se ata ishin në krye të detyrës. Ai e cilësoi të gjitha reagimet e opozitës si gjueti shtrigash. Po ashtu Veliaj shtoi se kryebashkiaku nuk

Read More
Aktualitet Lajmi i fundit

Bardhi: Duhet të hetohet në çdo bashki, Veliaj të ishte në burg bashkë më 5 vartësit e tij

Kreu i grupit parlamentar të PD, Gazment Bardhi ka marrë pjesë në protestën që po zhvillohet ditën e sotme para Bashkisë Tiranë. Duke folur për mediat, Bardhi u shpreh se kreu i bashksë, Erjon Veliaj duhet të ishte në burg së bashku me vartësit e tij. Po ashtu ai ka theksuar se opozita duhet që

Read More
Aktualitet Lajmi i fundit

Protesta në Bashki, Ilir Meta merr pjesë: SPAK komandohet nga gjykata, ka qëllim asgjësim e opozitës

Kryetari i Partisë së Lirisë Ilir Meta ka marrë pjesë ditën e sotme në protestën para Bashkisë Tiranë. Duke folur me folur pjesëmarrësit në protestë, Meta ka deklaruar se Tirana është bërë lavatriçja më e madhe e pastrimit të lekëve nga krimi i organizuar. Po ashtu, Meta ka theksuar se SPAK po komandohet nga GJKKO-ja dhe

Read More
Politikë

Protestë të premten para bashkisë së Tiranës, Berisha: Beteja deri në përmbysjen e regjimit të Ramës

“Nga e premtja nis beteja për përmbysjen e regjimit të Edi Ramës”. Kështu u shpreh Sali Berisha, para mbështetësve të tij, duke njoftuar mbështetjen ndaj Aleancës për Teatrin, e cila do të protestojë para bashkisë së Tiranës ditën e premte.   “Ditën e premte në ora 11:00, çdo opozitare dhe opozitar e ftoj t’i përgjigjet

Read More