April 24, 2024
Tirana, Albania
Politikë

Ndërhyrjet në TIMS, Berisha mund të lërë shtëpinë për disa orë, thirret dëshmitar

Është zbardhur plani paraprak i hetimit për Komisionin Hetimor për të dhënat e sistemit TIMS. Mes dëshmitarëve që kërkohen për të dëshmuar në komision është edhe Sali Berisha. Dokumenti pritet që të miratohet në mbledhjen e radhës së komisionit dhe nëse do të miratohet lista e dëshmitarëve, ish-kryeministri Berisha do të shijojë për pak orë

Read More
Politikë

Protestë të premten para bashkisë së Tiranës, Berisha: Beteja deri në përmbysjen e regjimit të Ramës

“Nga e premtja nis beteja për përmbysjen e regjimit të Edi Ramës”. Kështu u shpreh Sali Berisha, para mbështetësve të tij, duke njoftuar mbështetjen ndaj Aleancës për Teatrin, e cila do të protestojë para bashkisë së Tiranës ditën e premte.   “Ditën e premte në ora 11:00, çdo opozitare dhe opozitar e ftoj t’i përgjigjet

Read More
Lajmi i fundit Politikë

Berisha thirrje qytetarëve: Të ngrihemi në protestë se pushtues më të egër nuk kemi pasur ndonjëherë në troje

Nga ballkoni i shtëpisë së tij, ku ndodhet në masën “arrest në shtëpi”, ish-kryeministri Sali Berisha u ka bërë thirrje qytetarëve që të ngrihen në protestë. Në fjalën e tij të përditshme, Berisha tha se tani është momenti për të përmbysur këtë regjim, pasi në të kundërtën Shqipëria nuk do të ketë një të ardhme.

Read More