April 12, 2024
Tirana, Albania
Bota Lajmi i fundit

“Raketat do të bien mbi Bruksel”, Ministri i Jashtëm i Ukrainës: Na jepni sistemet e raketave ‘Patriot’

  Live TV   “Raketat do të bien mbi Bruksel”, Ministri i Jashtëm i Ukrainës: Na jepni sistemet e raketave ‘Patriot’   Nga Erjon Dervishi 3 Prill 2024, 19:44 | Bota     Ukraina është e pakënaqur me ndihmën që merr nga partnerët perëndimorë. Ata nuk po ofrojnë mjaftueshëm mbrojtje ajrore për t’u mbrojtur kundër

Read More
Bota

Ministri Hasani në Bruksel: NATO të mos largojë vëmendjen nga Ballkani Perëndimor

NATO mos të largojë vëmendjen nga rajoni i Ballkanit Perëndimor, pasi kjo kontribuon në paqen dhe stabilitetin e rajonit. Kështu u shpreh ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani, në ditën e parë të takimit të Ministrave të Punë të Jashtme të NATO-s, që po mbahet në selinë qendrore të Aleancës në Bruksel.

Read More