April 17, 2024
Tirana, Albania
Bota Lajmi i fundit

Vrasja e vajzës 2-vjeçare në Serbi, ndërron jetë një nga bashkëpunëtorët në burg

Policia serbe njoftoi sot se një nga bashkëpunëtorët e dyshuar të vrasësve të një fëmije 2-vjeçar, trupi i të cilit nuk është gjetur ende, ka ndërruar jetë në burg mëngjesin e sotëm për shkaqe natyrale. Në deklaratën e policisë serbe thuhej se ai u sëmur herët në mëngjes dhe mjeku ka konstatuar se ai ka vdekur shkaqe natyrale.

Read More
Aktualitet Lajmi i fundit

Goro në burg, “ngrin” trualli në Dhërmi ku po kryhej investimi strategjik

Gjykata e Posaçme ka sekuestruar pjesën tjetër të sipërfaqes së truallit në Dhërmi, regjistrimi i së cilës çoi në paraburgim Jorgo Goron. Pjesa e parë e sipërfaqes ishte sekuestruar në tetor 2023. Me “ngrirjen” edhe të kësaj sipërfaqeje, i gjithë trualli mbi të cilin po kryhej investimi strategjik është nën sekuestro. Prokuroria e Posaçme kundër

Read More
Aktualitet Lajmi i fundit

Kërkoi zëvendësim të masës së sigurisë, Gjykata e Posaçme rrëzon kërkesën e Alqi Bllakos

Gjykata e Posaçme ka rrëzuar kërkesën e Alqi Bllakos për zëvendësimin e masës së sigurisë arrest në burg me një masë më të butë lidhur me akuzën e ngritur ndaj tij për korrupsion pasiv për inceneratorin e Tiranës. Por ish-sekretarit të Përgjithshëm të Ministrisë së Mjedisit, që ndodhet në burg para caktimit të kësaj mase

Read More
Kronikë Lajmi i fundit

Vrau 2 vëllezërit në Durrës, Klevis Alla dënohet me 25 vite burg

Gjykata e Posaçme ka dënuar me 25 vite burg Klevis Allën për vrasjen e vëllezërve Haxhia në Durrës, ngjarje kjo e ndodhur në prill të vitit 2020, në zonën e njohur si tregu i makinave. Për te pandehurin Altin Ndoci gjykata dha pafajësi,  teksa Besian Xhixha u dënua me 6 vjet burg, ndërsa Enver Diva

Read More
Kronikë Lajmi i fundit

40-vjeçari shqiptar në Francë kapet me 34 mijë euro të padeklaruara në makinë, dënohet me burg dhe gjobitet

Autoritetet franceze kanë ndaluar një çift shqiptarësh dy javë më parë në Brest. Mësohet se ndalimi i tyre ka ardhur pas kontrolleve të kryera në makinën e tyre ku janë gjetur 134 mijë euro të padeklaruara. Gjatë ndalimit 40-vjeçari i tha policisë se i kishte marrë paratë se donin të blinin një makinë në Spanjë

Read More
Lajmi i fundit Sport

As babai i Neymar dhe as Depay, zbulohet kush pagoi 1 milion euro për lirinë e Dani Alves

Dani Alves rifitoi lirinë pavarësisht se u dënua me 4 vite e gjysmë burgim për përdhunim teksa pagoi 1 milion euro. Shumë spekulime dhe emra kanë dalë nëpër media si personat që paguan kushtin e ish-mbrojtësit brazilian të Barcelonës, por që shpejt janë hedhur poshtë. Së fundmi, raportohet se ka qenë një revistë braziliane ajo

Read More