April 17, 2024
Tirana, Albania
Bota Lajmi i fundit

Vdekja e 2-vjeçares në Serbi, vijojnë kërkimet për gjetjen e trupit, Vuçiç: Do shqyrtojmë dënimin me vdekje

Kërkimet për gjetjen e trupit të 2 vjeçares Danka Iliç vijojnë ende në mënyrë intensive, ndërsa dy 50-vjeçarë janë arrestuar për vrasjen e saj. Siç njoftoi Ministria e Punëve të Brendshme në Serbi, dhjetëra policë duke përdorur pajisjet më moderne, aktualisht janë duke e kontrolluar shpellën e Lazarevit, e cila ndodhet rreth tre kilometra larg

Read More
Aktualitet Lajmi i fundit

Inskenoi vdekjen e tij në Shqipëri, Gjykata e Shkodrës dënon me 4 vite burg italianin Davide Pecorelli

Gjykata e Shkodrës ka dënuar me 4 vite burg italianin që inskenoj vdekjen e tij, Davide Pecorellin, sipërmarrësit nga Tiferno, i cili inskenoi vdekjen e tij në Shqipëri dhe që më pas u rishfaq në Itali në mënyrë më shumë se të guximshme.   Ai akuzohet për zjarrvënie, shkelje të kufijve kombëtarë shqiptarë si emigrant

Read More