April 17, 2024
Tirana, Albania
Kronikë

Arrestohet një 60-vjeçar në Tiranë, abuzoi seksualisht me një të mitur

Një e mitur ka denoncuar në polici se një 60-vjeçar e ka abuzuar seksualisht prej 3 muajsh. Ngjarja ka ndodhur në një fshat të Tiranës, ndërsa 60 vjeçari është arrestuar pasi denoncimit të 16-vjeçares. “Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Nr. 1 ndaluan me iniciativë shtetasin K. B., 60 vjeç, pasi dyshohet

Read More
Aktualitet Lajmi i fundit

Olsi Rama padit Gazment Bardhin: Ose unë të shkoj në burg ose ai të ndiqet penalisht!

Olsi Rama, vëllai i kryeministrit Edi Rama ka kallëzuar sot penalisht deputetin e Berishës Gazmend Bardhi, lidhur me akuzat për përfshirje të tij në njohje dhe favorizim të një grupi kriminal. Në kallzimin e tij Olsi Rama thotë se shpifja është bërë për një fabrikim pervers me qëllim manipulimin e opinionin publik, për motive të

Read More
Lajmi i fundit Politikë

Bardhi denoncon: Olsi Rama i lidhur me laboratorin e drogës në Xibrakë

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, pas akuzave dhe denoncimeve për përfshirjen e Olsi Ramë në laboratorin e drogës në Xibrakë, ka kërkuar interpelancë urgjente me kryeministrin Edi Rama për këtë çështje. Në kërkesën e firmosur nga Bardhi që pritet të depozitohet nesër në mëngjes për shkak të pushimit zyrtar të sotëm,

Read More
Lajmi i fundit Politikë

Këlliçi zbardh skemën: SPAK të thellojë grupin e strukturuar kriminal në UKT, të hetohen hotelet në Dhërmi

Anëtari i kryesisë së PD-së Belind Këlliçi denoncoi sërish skemën korruptive të ‘5D Konstruktion’, për të cilën kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj në fushatën e 14 majit, i mori në mbrojtje drejtorët e tij. Nga selia blu Këlliçi deklaroi se SPAK duhet të thellojë hetimin për grupin e strukturuar kriminal në UKT, ku ai bëri

Read More
Lajmi i fundit Politikë

5 prioritetet e PL, Meta tregon dhe objektivin madhor: Shqipëria 4 milionë banorë

Ilir Meta ka prezantuar këtë të hënë 5 prioritetet kryesore të Partisë së Lirisë, ku në fokus është bërja e politikave kundër shpopullimit. Ai shtoi se objektivi kryesor është që Shqipëria në 20 vitet e ardhshme të ketë 4 milionë banorë që jetojnë në vend. “Pesë prioritetet tona dhe masat konkrete do të jenë: Ndalimi

Read More