April 17, 2024
Tirana, Albania
Lajmi i fundit Sport

Roma – Lazio/ Përplasje mes tifozëve jashtë “Olimpico” disa orë para derbit…

Mbrëmjen e së shtunës (18:00) do të zhvillohet derbi tradicional ndërmjet Romës dhe  Lazios, në kuadër të javës së 31-të të Serisë A. Por disa orë para hyrjes në fushë të lojtarëve të Daniele De Rossi dhe Igor Tudor për të luftuar, disa tifozë të të dy skuadrave donin të merrnin rolin e “luftëtarëve”. Roma-Lazio scontri sul lungotevere in

Read More
Lifestyle

“Lufta ende vazhdon”, Angelina Jolie për Brad Pitt: Dhuna fizike filloi para vitit 2016

Kur dukej se beteja e gjatë në divorcin e Angelina Jolie dhe Brad Pitt kishte arritur fundin, mesa duket lufta ende vazhdon. Aktorja ka treguar se “dhuna fizike filloi shumë përpara vitit 2016 dhe para sulmeve që ndodhën gjatë fluturimit të famshëm”.   Ekipi ligjor i Jolie i kthehet sulmit dhe dokumenteve që Pitt refuzoi

Read More
Sociale

Edhe në bashkitë e vogla, dhuna në familje dhe ajo online fenomene në rritje

Ndonëse me një popullsi që sa vjen dhe tkurret, bashkia e vogël e Gramshit nuk i ka shpëtuar fenomenit të dhunës në familje, madje duke shtuar rastet e regjistruara zyrtarisht nga viti në vit. Por shtimi i këtyre rasteve mund të vijë edhe si pasojë e ndërgjegjësimit dhe denoncimit të rasteve të dhunës. Shtimi i

Read More
Lifestyle

Karrige e grushta kokës, sulm brutal ndaj reperit të njohur shqiptar në Greqi

Reperi me origjinë shqiptare Sin Boy është dhunuar fizikisht në sulm të egër nga persona të maskuar, teksa ai performonte live në rrjetin social Tik Tok nga një sallon flokësh. Sipas mediave greke ngjarja ka ndodhur në Athinë, ku Sin Boy jeton. Në video, të paktën dy burra të veshur me të zeza dhe të

Read More